Muzokreacja

Warsztaty dla młodzieży w wieku 13-18 lat

MUZOkreacja – kreatywne zetknięcie z Muzyką Dawną.

Warsztaty dla młodzieży w wieku 13-18 lat

Muzokreacja – kreatywne zetknięcie z Muzyką Dawną.

Muzyka niesie ze sobą najstarsze wspólne przeżycia ludzkości. Miejsce wokół ogniska lub kominka było zawsze wypełnione muzyką tworzoną przez domowników. W ciągu ostatniego stulecia gdzieś utraciliśmy tę naturalną swobodę radosnego, budującego więzi muzykowania. Szczególnie muzyka dawna może się jawić jako niedostępna i hermetyczna, tymczasem to właśnie jej najbliżej do wspomnianej pierwotnej i naturalnej twórczości. Podczas warsztatów, na które chcemy Was serdecznie zaprosić, przekonamy się, że muzyka dawna to nie tylko przeżycia koncertowe, ale wciąż żywe źródło sposobów na wyrażanie siebie, współtworzenie niezapomnianych przeżyć i doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Nasze spotkania mają za zadanie dać Wam konkretne narzędzia, których możecie użyć do tworzenia i orientowania się w świecie muzyki. Dowiecie się, jak śpiewać, aby wywołać konkretne emocje lub nawiązać do warstwy symbolicznej wyśpiewywanego tekstu. Poznanie podstaw akompaniamentu oraz techniki improwizowanych ozdobników pozwolą Wam tworzyć bardzo przekonujące interpretacje. Zdobycie wiedzy o podstawowych technikach nagraniowych i edycji materiałów pomoże Wam przygotować nagranie do publikacji w sieci. Uczestnicząc w naszych warsztatach zdobędziecie zatem komplet umiejętności potrzebnych do tworzenia własnych muzycznych interpretacji i dzielenia się swoją sztuką.

W związku z pandemiczną rzeczywistością, która nas otacza, niestety nie będziemy mogli zorganizować wszystkich spotkań w ramach Muzokreacji w formie stacjonarnej. Dlatego też przygotowaliśmy specjalną formę warsztatów w wersji online. I gorąco Was zachęcamy do wzięcia w nich udziału!

Jak będą wyglądać warsztaty Muzokreacja Online?

Zostaniecie zaproszeni do dedykowanej danemu spotkaniu grupy na Facebooku. Tam, dwa dni przed terminem warsztatów online, udostępnimy specjalnie przygotowane dla Was materiały wideo, na którym Prowadzący zapozna Was z tematem warsztatów, zaprezentuje śpiew i instrumenty, a także wyjaśni i przekaże Wam zadanie do przygotowania na spotkanie. Zostaną Wam również udostępnione do wydrukowania wszelkie potrzebne materiały. Przez cały czas przygotowania jak i po spotkaniu grupa będzie otwarta – będziecie mogli zadać na niej pytanie lub podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

W dniu warsztatów spotkamy się o godzinie 10.00 na grupowym wideo, gdzie wraz z Prowadzącym sprawdzicie efekty swojej pracy, wspólnie wykonacie ćwiczenia i zdobędziecie ciekawą wiedzę.

Będzie nam niezmiernie miło,jeżeli zdecydujecie się zostać naszymi domownikami i „grzać się przy wspólnym ogniu”.

Na spotkania zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat.

Nowe terminy warsztatów

24.09.2020 [odbyło się]  – Jak nagrać swoją twórczość i przygotować ją do publikacji w sieci?
Podczas pierwszego spotkania z Mateuszem Kucharskim dowiecie się, jak w domowych warunkach nagrywać swoją twórczość, następnie za pomocą prostych i darmowych programów przygotować ją do publikacji w internecie. Mateusz zawodowo zajmuje się realizowaniem nagrań i prowadzi własną firmę.

12.12.2020Śpiew prosty i ozdobny. Jak improwizować ozdobniki i upiększać znane melodie? [online]
Warsztaty odbędą się pod przewodnictwem Marii Klich, lirniczki i śpiewaczki związanej z zespołem Flores Rosarum, która opowie Wam szerzej o improwizacji w dawnych pieśniach. Okazuje się, że proste i znane melodie można samodzielnie upiększyć w interesujący sposób!

19.12.2020Instrumenty i społeczeństwo w XV w oraz sztuka akompaniamentu, czyli jak grać prosto i imponująco? [online]
Spotkanie poprowadzi Bartosz Izbicki, muzykolog, organista i kierownik artystyczny zespołu Jerycho, który zaprezentuje Wam podczas zajęć jak stworzyć prosty akompaniament dla swojego śpiewu.

30.12.2020Jak śpiew rezonuje z naszym ciałem i jaka była symbolika muzyki w dawnych wiekach? [online]
Warsztaty zamykające cały cykl poprowadzi dla Was Anita Pyrek-Nąckiewicz, chórmistrzyni specjalizująca się w muzyce dawnej. Dowiecie się na nich między innymi, że muzyka w dawnych czasach posiadała bardzo bogatą symbolikę, a każda skala odpowiadała innym emocjom.

Prowadzący warsztaty

na zdjęciu Mateusz Kucharski

Mateusz Kucharski

Z wykształcenia i zamiłowania inżynier akustyk, z zawodu informatyk. Od wielu lat zaangażowany w inicjatywy muzyczne przy klasztorze oo. Dominikanów. Był między innymi kantorem scholi beczkowej, brał udział w nagraniach kilku płyt Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Członek zespołu Sancta Trinitas i San Clemente (więcej)

na zdjęciu Bartosz Izbicki

Bartek Izbicki

Muzykolog i organista. Uczeń ks. prof. Jerzego Pikulika i Marcela Pérès’a. Od przeszło 20 lat zajmuje się polską tradycją chorału, monodii liturgicznej i pieśni nabożnej. Absolwent muzykologii kościelnej na Akademii Teologii Katolickiej (obecnie UKSW) w Warszawie. W 1996 roku uczestniczył w kursie chorału gregoriańskiego pod kierunkiem Marcela Pérès’a  (więcej)

na zdjęciu Maria Klich - wokalistka

Maria Anna Klich

Wokalistka, lirniczka. Pochodzi z Poznania, gdzie ukończyła Akademię Muzyczną (fortepian). Studia kontynuowała na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Conservatoire National de Region w Lyonie (śpiew solowy). Swoje umiejętności doskonaliła podczas rocznego stypendium na Uniwersytecie Muzycznym w Bukareszcie oraz na (więcej)

na zdjęciu Anita Pyrek

Anita Pyrek-Nąckiewicz

Ukończyła Dyrygenturę Chóralną, Muzykę Kościelną oraz Edukację Muzyczną na Akademii Muzycznej w Krakowie. Doktorantka Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Od 2007 roku współtworzy żeński zespół wokalny Flores Rosarum, wykonujący chorał gregoriański, muzykę Hildegardy z Bingen (więcej)

Relacja z warsztatów

Logo MKIDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Partnerzy wydarzenia

Miriam

Spotkania otwarte

Miriam

Matka Boża w Biblii, apokryfach, sztuce starożytnej i muzyce
Spotkania z cyklu cameraINcanto

Serdecznie zapraszamy na całoroczny cykl spotkań ze słowem i muzyką.

W kolejnych miesiącach będziemy czytać i komentować starożytne źródła, w których została przekazana tradycja o osobie i życiu Matki Bożej. Sięgniemy przede wszystkim do Nowego Testamentu, ale także do tradycji Ojców Kościoła, starożytnych apokryfów greckich, koptyjskich i syryjskich i sprawdzimy różne interpretacje wybranych tekstów Starego Testamentu, w których Tradycja Kościoła od wieków widzi zapowiedzi Matki Bożej.

Nie zabraknie odniesień do sztuki oraz dobrej muzyki na żywo – w tym roku za ten fragment spotkań będzie odpowiadał Cracow Baroque Consort, który wykona utwory krakowskiego kompozytora Mariusza Kramarza.

Spotkania w ramach projektu cameraINcanto poprowadzi nasz Przyjaciel, Michał Wilk – założyciel portalu BibleNote, a także członek naszej Rady Programowej. To wydarzenie jest adresowane do każdego, kto chce spotkać się z Pismem Świętym na gruncie języka i muzyki.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Kalendarium spotkań


18 listopada 2019

Prefiguracje MB w ST. Tradycja apokryficzna o
dzieciństwie MB

16 grudnia 2019

Zwiastowanie

20 stycznia 2020

Nawiedzenie i Magnificat


10 lutego 2020

Boże narodzenie (NT + tradycja apokryficzna)

16 marca 2020

Ofiarowanie, życie ukryte, życie codzienne (NT +
tradycja apokryficzna)

20 kwietnia 2020

Kana Galilejska


18 maja 2020

MB pod krzyżem i Wieczerniku przed Pięćdziesiątnicą

15 czerwca 2020

Tradycja apokryficzna o zaśnięciu MB i kobieta Ap 12

18 listopada 2019

Prefiguracje MB w ST. Tradycja apokryficzna o
dzieciństwie MB


16 grudnia 2019

Zwiastowanie


20 stycznia 2020

Nawiedzenie i Magnificat


10 lutego 2020

Boże narodzenie (NT + tradycja apokryficzna)


16 marca 2020

Ofiarowanie, życie ukryte, życie codzienne (NT +
tradycja apokryficzna)


20 kwietnia 2020

Kana Galilejska


18 maja 2020

MB pod krzyżem i Wieczerniku przed Pięćdziesiątnicą


15 czerwca 2020

Tradycja apokryficzna o zaśnięciu MB i kobieta Ap 12


Miejsce spotkań


Fundacja inCanto, Kraków, ul. Kujawska 3A, godz. 18.30

Nagranie wykładów


Dostępne już wkrótce.

Obserwuj nas na Facebooku

camera IN canto - bądź na bieżąco

zobacz wszystkie
Podziel się



Msza wotywna

Msza wotywna o Duchu Świętym

Zapraszamy Was do regularnej modlitwy za wszystkich Przyjaciół Fundacji, za Zachwyconych i za podejmowane przez nas inicjatywy – niech prowadzi je Duch Święty!

Eucharystia jest źródłem i szczytem życia każdego katolika. Jest najpiękniejszą i najdonioślejszą formą modlitwy. Na potrzeby liturgii zostały skomponowane największe arcydzieła muzyki sakralnej. Nie ma więc właściwszego sposobu przeżywania naszej wiary i naszej wdzięczności niż sprawowanie Najświętszej Ofiary.

Będziemy prosić Ducha Świętego, żeby popychał nas nieustannie w stronę, która jest miła Panu Bogu, żeby napełniał Was wszystkich swoimi darami. Dlatego będziemy sprawować Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym. To niezwykle ważny czas w tygodniu dla każdego z nas.

Śpiew liturgiczny, który wybraliśmy zaczerpnięty jest ze źródeł gregoriańskich i będzie miał formę kantorowaną (to kantor odpowiada za inicjowanie śpiewu, a lud ten śpiew podejmuje). Dlatego dla wszystkich wiernych przygotowaliśmy śpiewniki, w których można znaleźć zapis nutowy zarówno stałych, jak i zmiennych części mszy (wraz z tłumaczeniem). Znajdują się w nim również modlitwy do Ducha Świętego i te, które warto odmówić przed i po Eucharystii.

Bardzo nam zależy na tym, żeby modlić się śpiewem wspólnie – mimo, że melodie gregoriańskie nie należą do najłatwiejszych, wierzymy że z czasem dobrze je przyswoimy i razem będziemy je wyśpiewywać. Można zacząć się uczyć już teraz – poniżej znajdziecie nagrania, które wykonał dla nas Sławomir Witkowski.

Msze święte będą sprawowane w kościele oo. Zmartwychwstańców przy ul. Łobzowskiej 10, w wybrane środy o 18:30. Kalendarium na najbliższe miesiące wygląda następująco:

Kalendarium mszy świętych


środa,  12 lutego 2020

godz. 18.30

środa,  4 marca 2020

godz. 18.30

środa,  1 kwietnia 2020

godz. 18.30


środa,  20 maja 2020

godz. 18.30

środa,  3 czerwca 2020

godz. 18.30

środa,  1 lipca 2020

godz. 18.30

środa,  13 lutego 2020

godz. 18.30


środa,  4 marca 2020

godz. 18.30


środa,  1 kwietnia 2020

godz. 18.30


środa,  20 maja 2020

godz. 18.30


środa,  3 czerwca 2020

godz. 18.30


środa, 1 lipca 2020

godz. 18.30


Zbiórka na wydanie książki Rogera Scrutona

Music Matters

zbieramy środki na wydanie książki sir Rogera Scrutona


Zrozumieć muzykę. Ale tak dogłębnie. Na wskroś.

Nazwać jej elementy. Naprawdę nauczyć się słuchać. Poznać naturę dźwięku. Przejrzeć co kryje się za harmonicznymi zwrotami. Czy w słuchaniu jest jakaś droga i kierunek? Dokąd ona prowadzi? Gdzie leży granica muzycznej podróży, a zaczyna matematyka? Czy to, co nas fascynuje i porywa w genialnym dziele, to tylko estetyczny kunszt, czy inna rzeczywistość, do której poprzez muzykę zyskujemy dostęp? Czy muzyka ma wpływ na moje życie, jego jakość, kształt i wartość moralną? Czy przemienia mnie w kogoś lepszego? Co wspólnego mają muzyka i filozofia? Czy mamy prawo dokonywać sądu nad muzyką – czy jest muzyka zła i muzyka dobra? Czy i jak popularyzować to, co jest elitarne? A może to, co elitarne w muzyce powinno takim pozostać? Ile tak naprawdę łączy muzykę i kognitywistykę?

Jak często stawiacie sobie takie pytania?

My zdecydowanie zbyt rzadko, dlatego, by lepiej realizować misję naszej Fundacji, chcemy nadrobić zaległości i zrobić kilka kroków wstecz – do źródeł muzyki jako takiej. Tę fascynującą podróż trzeba odbyć, żeby zrozumieć artystyczną materię i zobaczyć cel, który postawiliśmy przed Fundacją. W tak ambitnym dziele potrzebujemy przewodnika, mentora, mistrza, a to wszystko mieści się w jednym nazwisku – Roger Scruton. Dotychczas w Polsce ukazało się wiele jego publikacji poświęconych naukom politycznym, myśli konserwatywnej, sztuce i filozofii. Nie została przetłumaczona natomiast żadna z pozycji poświęconych muzyce. Chcemy zatem być prekursorami i udostępnić myśl sir Rogera o muzyce polskim czytelnikom.

Od początku wydajemy muzykę, której sami chcemy słuchać. Przyszedł czas na wydanie książki, którą sami bardzo chcemy przeczytać. Z Wami. Po polsku.

Jednym z głównych wyznaczników całej naszej działalności wydawniczej jest pozostawianie po sobie pięknych przedmiotów. Nie produkujemy tanio i byle jak, ale dbamy o szczegóły, chcemy cieszyć się trzymaniem w dłoniach pięknej publikacji. Nie inaczej będzie tym razem – szata graficzna i jakość materiałów, w jakie chcemy „ubrać” książkę sir Rogera będzie wyrazem naszego szacunku do treści w niej zawartej i do jej autora. Dlatego tłumaczenie tekstów zleciliśmy Katarzynie Marczak, a druk – firmie Mediapixel, z którą owocnie współpracujemy przy wszystkich wydawniczych projektach.

Mamy nadzieję, że dołączycie do zbiórki także z innego powodu. Jesteśmy głęboko przekonani, że rolą fundacji i innych organizacji pozarządowych jest realizowanie projektów, których nie zrealizują instytucje publiczne lub komercyjne. Tworzenie kultury, sztuki, nauki z innych powodów niż materialne jest właśnie naszym zadaniem. Wiemy, że na tej książce nie zarobimy, jednak zdajemy sobie sprawę, że bez nas może nigdy się nie ukazać w kształcie, na jaki zasługuje.

Zapraszam Was zatem do eksperymentu – zróbmy małą rewolucję i pokażmy, że w działalności wydawniczej liczą się nie tylko pieniądze i rynek. Niech powstaje piękno, które jest trwalsze i bardziej wartościowe niż nastroje konsumentów, chwilowe trendy i obowiązujące przez moment narracje. Wydajmy razem książkę, która – kto wie? – ma wszelkie szanse, by zostać białym krukiem lub wielokrotnie wznawianym bestsellerem. To ekscytująca perspektywa!

– zachęca Łukasz Serwiński, prezes Fundacji inCanto.

Żeby nam się udało musimy zjednoczyć siły. Sięgnijmy razem na najwyższą półkę – nie tę najwyższą, zakurzoną, nieciekawą i zapomnianą. Na najwyższą półkę myśli filozoficznej, którą od lat uprawia znany i szanowany nie tylko na Wyspach Brytyjskich sir Roger Scruton.

Obserwuj polski profil sir Rogera Scrutona na Facebooku

Pakiety dla Darczyńców:

Pakiet I

 

imię i nazwisko Darczyńcy na naszej stronie poświęconej zbiórce + rozdział w formacie PDF

Pakiet II

 

imienne podziękowania na naszej stronie poświęconej zbiórce + imienne podziękowania wydrukowane w książce + rozdział w formacie PDF

Pakiet III

 

imienne podziękowania na naszej stronie poświęconej zbiórce + imienne podziękowania wydrukowane w książce + Twój egzemplarz książki

Pakiet IV

 

wszystko, co powyżej + książka Oblicze Boga sir Rogera Scrutona (Zysk i S-ka 2015)

Pakiet V

 

karta z podziękowaniem + imienne podziękowania wydrukowane w książce + Twój egzemplarz ze specjalną dedykacją sir Rogera Scrutona (ograniczenie do 10) / Z powodu śmierci Autora uzyskanie dedykacji nie będzie możliwe. 

Pakiet VI

 

imienne podziękowania na naszej stronie poświęconej zbiórce + pisemne podziękowanie wydrukowane w książce + Twój egzemplarz książki + egzemplarz książki Music as an Art w oryginale (limit 3 pakiety)

Pakiet VII

 

imienne podziękowania na naszej stronie poświęconej zbiórce + pisemne podziękowania w książce dla Mecenasa rozdziału + Twój egzemplarz książki (limit 15)

W sierpniu 2018 roku nakładem wydawnictwa Bloomsbury ukazał się tom Music as an Art – najnowszy zbiór esejów o muzyce. Stanowi on kanwę dla publikacji, którą chcemy przygotować i wydać w Fundacji inCanto. Część artykułów z Music as an Art zostanie uzupełniona o kilka esejów opublikowanych na stronie Future Symphony Institute.

Wybitny pisarz i filozof, sir Roger Scruton, przez ponad trzy dekady wykładał na uczelniach po obydwu stronach Atlantyku, m. in.: w Birkbeck College, Boston University, University of Buckingham. Jest autorem ponad 40 książek.

W swojej pracy filozofa wyspecjalizował się w estetyce, ze szczególnym naciskiem na muzykę i architekturę. Pozostawił po sobie kilka powieści, publikował pamiętniki i eseje na tematy budzące szerokie zainteresowanie społeczne. Angażował się również we współczesną polityczną i kulturalną debatę z pozycji myśliciela konserwatywnego, był szczególnie znany jako polemista. Był członkiem Royal Society of Literature oraz British Academy. Został uhonorowany przez władze Czech, miasta Pilzno i Zgromadzenie Ogólne stanu Virginia (Virginia’s General Assembly).

W 2015 roku opublikował trzy książki, które zostały wybrane przez czytelników „książkami roku”. W 2016 roku został laureatem Medalu Odwaga i Wiarygodność przyznanego przez Fundację im. Lecha Kaczyńskiego, włoskiej nagrody Masi Prize za książkę Piję, więc jestem, został także pasowany na rycerza w Queen’s Birthday Honours List.

Na naszą publikację złożą się tłumaczenia następujących artykułów:

1. When is a tune?
2. Music and cognitive science
3. Conservatism and the Conservatory
4. Music and the moral life
5. Beauty and desecration
6. In defense of elitism
7. Music and the transcendental
8. German Idealism and the Philosophy of Music
9. Why musicians needs philosophy
10. Teaching judgement
11. The post modern ear
12. The virtue of irrelevance
13. The culture of Pop
14. The Assault on Opera
15. The Music of the Future

Potrzebujemy 40 000 zł

Potrzebujemy
40 000 zł

na pokrycie kosztów:

  • licencji na wyłączność na tłumaczenie w języku polskim
  • profesjonalnego i świetnego językowo tłumaczenia
  • redakcji i korekty
  • składu i korekty składu
  • pięknego wydania książki drukiem (w nakładzie 3000 egzemplarzy)

Sami zapewniamy:

  • projekt graficzny
  • koordynację procesu wydawniczego
  • organizację promocji
  • pasję, zapał i determinację

Planowany termin wydania książki – grudzień 2020

Lista Darczyńców:

1. Dominik Maj
2. Dawid Gospodarek
3. Konrad Zagajewski
4. Szymon Majewski
5. Małgorzata Janiec
6. Maria Bernat
7. Krzysztof Piotrowski
8. Michał Łukasz Podogrodzki
9. Anna Krzemińska
10. Paweł Szeliga
11. Marcin Poprawski
12. Mateusz Kowalski
13. Zofia i Karol Szczerbińscy
14. Anna K.
15. Zuzanna Bator
16. Jadwiga Serwińska
17. Przemysław Przyjazny
18. Marcin Dąbrowski
19. Mateusz Ciszczoń
20. Kancelaria SMW Legal
21. Marcin Konik-Korn
22. Marcin Jończyk
23. Dominik Rzewuski
24. Magdalena Rychlak
25. Mateusz Solarz
26. Ida Radecka
27. Marta Dajczak
28. Michał Sołtysik
29. Przemysław Wilczyński
30. Łukasz Szafraniec
31. Patryk Smoleń
32. Natalia Marzec
33. Magdalena Żółkiewicz
34. Piotr Synowiec
35. Agnieszka Szczygieł
36. Anita Pyrek-Nąckiewicz
37. Tomasz Drażniowski
38. Sławomir Magolan
39. Mateusz Grzyb
40. Stanisław Bielecki
41. Anna Kuraś
42. Łukasz Warzecha
43. Marek Podstawski
44. Dorota Krzyżanowska-Gołąb
45. Grzegorz Rogowski

46. Konstanty Zieliński
47. Patryk Pogoda
48. Dawid Adamski
49. Artur Włodarczak
50. Agnieszka Hajos-Iwańska
51. Agnieszka Kamińska
52. Anna Madej
53. Jan Szerszeń
54. Tomasz Rychłowski
55. Ernest Babyn
56. Filip Zduńczyk
57. Tomasz Stachura
58. Jan Benedykt Witkowski
59. Michał Siciarek
60. Jacek Wiśniewski
61. Anonimowy Darczyńca
62. Romuald Darda
63. Mateusz Kucharski
64. Bartłomiej Horn
65. Krystyna Tomaszewska
66. Paweł Bieniek
67. Piotr Derejczyk
68. Błażej Kurzawa
69. Piotr Denisiuk
70. Michał Zaleski
71. Leszek Zawierucha
72. Paweł Gniazdowski
73. Grzegorz Buczkowski
74. Rafał Walczuk
75. Beata Fingas-Śniegoń
76. Anonimowy Darczyńca
77. Nikodem Bernaciak
78. Krzysztof Cyran
79. Andrzej Brandt
80. Michał Godlewski
81. Szczepan Kasiński
82. Michał Kulig
83. Michał Wojtczyk
84. Dorota Pliszka
85. Sławomir Olszewski
86. Helena Andrzejewska
87. Sławomir Nowotny
88. Mikołaj Milek
89. Marcin Zatorski
90. Urszula Tes
91. Paweł Płatek
92. Jadwiga i Jacek Rams
93. Luigi Albanese
94. Jolanta Markiewicz
95. Joanna Manning
96. Joyce Lai
97. Elizabeth Mcleod
98. Krystyna Markiewicz
99. Jacek Muzyk

Dziękujemy!

Patroni medialni

Pakiety dla Darczyńców:

35 zł

Pakiet I

imię i nazwisko Darczyńcy na naszej stronie poświęconej zbiórce + rozdział w formacie PDF

65 zł

Pakiet II

imienne podziękowania na naszej stronie poświęconej zbiórce + imienne podziękowania wydrukowane w książce + rozdział w formacie PDF

100 zł

Pakiet III

imienne podziękowania na naszej stronie poświęconej zbiórce + imienne podziękowania wydrukowane w książce + Twój egzemplarz książki

300 zł

Pakiet IV

wszystko, co powyżej + książka Oblicze Boga sir Rogera Scrutona (Zysk i S-ka 2015)

500 zł

Pakiet V

karta z podziękowaniem + imienne podziękowania wydrukowane w książce + Twój egzemplarz ze specjalną dedykacją sir Rogera Scrutona (ograniczenie do 10) / Z powodu śmierci Autora uzyskanie dedykacji nie będzie możliwe. 

1000 zł

Pakiet VI

imienne podziękowania na naszej stronie poświęconej zbiórce + pisemne podziękowanie wydrukowane w książce + Twój egzemplarz książki + egzemplarz książki Music as an Art w oryginale (limit 3 pakiety)

2500 zł

Pakiet VII

imienne podziękowania na naszej stronie poświęconej zbiórce + pisemne podziękowania w książce dla Mecenasa rozdziału + Twój egzemplarz książki (limit 15)

Można też wspomóc naszą zbiórkę poprzez wykonanie zwykłego przelewu

Fundacja inCanto
ul. Grodzka 54
31-044 Kraków

Numer konta bankowego
17 1140 2004 0000 3302 7727 9454

tytułem:
Wydanie książki Scrutona

Można też wspomóc naszą zbiórkę poprzez wykonanie zwykłego przelewu

Fundacja inCanto
ul. Kujawska 3A/2
30-042 Kraków

Numer konta bankowego 16 1140 2004 0000 3802 7857 7572
tytułem: Wydanie książki Scrutona

Fundacja inCanto

Powstała, by zachwycać muzyką, a poprzez zachwyt wskazywać na Tego, który jest źródłem wszelkiego Piękna.

Wspieramy twórców muzyki sakralnej i liturgicznej ze strony administracyjnej i wydawniczej, tak, by mogli się skupić na tworzeniu piękna, pozostawiając nam formalności.

Zajmujemy się muzyką sakralną i liturgiczną, a więc tą, której źródło leży w osobistej relacji artysty, kompozytora z Bogiem i która powstała, aby służyć zbliżaniu człowieka do Stwórcy w liturgii. Jesteśmy pewni, że dobra muzyka liturgiczna jest jednym z najważniejszych składników ewangelizacji (także tej z przymiotnikiem „nowa”), a sama w sobie może stać się istotnym etapem drogi do lepszego poznania Boga. Swoją nadrzędną misję widzimy w umożliwianiu muzycznym arcydziełom pełnienia tej ewangelizacyjnej funkcji. Dlatego na gruncie muzycznym zbliżamy sacrum do jego korzeni, nie godzimy się na traktowanie sakralnych arcydzieł tylko jako eksponatów muzealnych. Inspirujemy się tym, co w tym szczególnym rodzaju muzyki pierwotne i fundamentalne – zachwytem nad Stwórcą wyrażonym w dźwiękach, w całkowitym ukierunkowaniu formy i treści na wyrażanie Jego chwały. Chcemy przyczyniać się do przywrócenia muzyki, która w zamyśle twórcy oddana jest Bogu, na właściwe dla niej miejsce.

Zachwycamy innych tym, czym sami się zachwyciliśmy.

Tłumacz

Katarzyna Marczak – klarnecistka, teoretyk muzyki, dziennikarka. Po uzyskaniu stopnia podwójnego magistra (klarnet i teoria muzyki) na Akademii Muzycznej w Krakowie, wyjechała do Kanady, gdzie w 2009 roku obroniła doktorat na University of British Columbia w Vancouver, skupiając się na muzyce współczesnej i kameralistyce. Od 2012 roku prowadziła Centrum Muzyki i Muzykoterapii Gaia oferujące zajęcia muzyczne dla dzieci i niemowląt. Interesują ją ludzie i ich historie, zwłaszcza w kontekście sztuki; publikowała na ten temat książki, artykuły, publikacje i wywiady.

W 2019 roku wydała w krakowskiej Akademii Muzycznej książkę pt. Eugenia Umińska – dama wiolinistyki we wspomnieniach Kai Danczowskiej, wydane przez Akademię Muzyczną w Krakowie. Anna Woźniakowska w swojej recenzji w miesięczniku Nowe książki (1/2020) określa ją jako „fascynującą lekturę”. Na 2020 rok w Wydawnictwie Universitas ukaże się pełna biografia słynnej skrzypaczki Kai Danczowskiej, autorstwa Katarzyny Marczak.

Katarzyna Marczak mieszka i pracuje w Krakowie.

Wyjątkowa drukarnia

Nad produkcją książek będzie czuwać firma Mediapixel, z którą współpracujemy od początku naszej działalności (a nawet dłużej!). To o tyle ważne, że na gruncie estetycznym rozumiemy się w lot, a dodatkowo możemy korzystać z kreatywności właściciela – Pana Jacka Szarego, który do każdego projektu podchodzi indywidualnie i chyba równie mocno cieszy się każdym etapem produkcji, co jego klienci.

Mediapixel od ponad 13 lat funkcjonuje na rynku usług poligraficznych oferując produkty dla najbardziej wymagających klientów. Specjalizuje się w druku złożonych opakowań muzycznych współpracując z instytucjami kultury i muzykami na terenie Europy i USA. Przy nowoczesnej drukarni działa pracownia druków ekskluzywnych, gdzie na niemal 100-letnich maszynach powstają drukarskie perełki. Dzięki łączeniu w jednym projekcie tej najstarszej oraz tych najbardziej nowoczesnych technik druku powstają oryginalne i wyszukane opakowania.


Masz pytania, chcesz się zaangażować?

 

Skontaktuj się:


Konferencja

konferencja i warsztaty

liczy się START!

Dokładnie rok temu założyliśmy Fundację inCanto. Pierwsze miesiące działalności okazały się dla nas szczególnie cennym poligonem doświadczalnym, który pozwolił nam zdobyć ważną wiedzę praktyczną: w kontakcie z urzędami i urzędnikami, sądem, księgowością, prawnikami, szeroko pojętym biznesem, a także pierwszymi Darczyńcami i odbiorcami naszej działalności. Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, bo przez zaledwie 12 miesięcy wokół Fundacji zgromadziło się wiele inspirujących osób, które chętnie nam pomagają i które są świetnymi specjalistami w swoich dziedzinach.

Tym cennym doświadczeniem chcemy się z Tobą podzielić. Stąd wziął się pomysł na „liczy się START!” – konferencję i warsztaty, które z pewnością pomogą młodym organizacjom takim, jak nasza, fundacjom czy stowarzyszeniom działającym dłużej, a także tym, którzy dopiero myślą o rejestracji NGO. Zawsze jest dobry moment, by przygotować się na dobry START! – nawet jeśli to miałby być nowy początek ogłaszany po raz kolejny.

Program konferencji ułożyliśmy, cofając się myślami do czasu naszych niedawnych początków i zastanawiając się, czego my chcielibyśmy się dowiedzieć, zanim napiszemy pierwszy paragraf statutu czy zaczniemy pierwszą kampanię. Jakie ważne pytania powinniśmy zadać mądrzejszym od nas, żeby nie popełnić głupich błędów i nie skomplikować sobie życia? Jak ocenić, czy strategia, którą przyjęliśmy ma sens? Jak sprawić by zapał, który nas niesie, nie wygasł w starciu z pierwszymi problemami, które na pewno nadejdą? Na to wszystko spróbujemy wspólnie poszukać odpowiedzi radząc się tęgich głów, które niejedno ambitne NGO już widziały.

To konferencja od NGO dla NGO – bez zbędnych treści i wypełniaczy za unijne granty – sam konkret! Rzetelna wiedza, którą otrzymasz, da Twojej organizacji pewność przy stawianiu pierwszych kroków w trzecim sektorze lub pomoże solidnie stanąć na nogi i przygotować mądrą strategię rozwoju. Zapraszamy do udziału jedynie 30 osób – maksymalnie 2 osoby z jednej organizacji. Da to każdemu uczestnikowi szansę na bezpośredni kontakt z prowadzącymi. Zależy nam na rzeczywistym uczeniu się od siebie.

Oddamy głos ekspertom zajmującym się prawem, finansami, księgowością, fundraisingiem, projektowaniem, testowaniem, marketingiem. Znajdzie się też czas na przestudiowanie naszego przypadku (case study Fundacji inCanto) i wymianę doświadczeń, która na pewno będzie twórcza i owocna dla każdej ze stron.

Obydwa dni konferencji rozpoczniemy sesją networkingową – to będzie ważny czas na wymianę kontaktów i rozmowę. Z doświadczenia wiemy, jak wiele dobra może przynieść poznanie wielu ludzi i jak wiele z pozoru nierozwiązywalnych problemów można rozwikłać bezboleśnie, jeśli się o nich opowie innym.

Prelegenci i prowadzący

Kamil Stolarski

Radca prawny, partner w SMW Legal, współorganizator polskiego oddziału buildingSMART i członek stowarzyszenia BIM Klaster, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji UJ, prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo-Hutniczej i Akademii Sztuki Wojennej. Doradza kontraktowo zarówno podmiotom sektora MŚP jak i dużym spółkom. Autor ekspertyz przygotowanych na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Łukasz Serwiński

Prezes Zarządu i pomysłodawca Fundacji. Jako dyrektor artystyczny odpowiada za realizację festiwalu Musica Divina. Doświadczenie zdobywał w Krakowskim Biurze Festiwalowym. Przez pięć lat związany z Fundacją Dominikański Ośrodek Liturgiczny – był dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą Festiwalu Muzyki Niezwykłej, a także koordynatorem Warsztatów Muzyki Niezwykłej (od drugiej do czwartej edycji).

Szczepan Kasiński

Pomaga organizacjom pozarządowym zbierać więcej pieniędzy na zmianę świata. Uwielbia tworzyć i opowiadać dobre historie o tym, jak świat staje się piękniejszy dzięki drobnym, ale cennym krokom wykonywanym wspólnie. Jest pasjonatem i praktykiem trudnej sztuki fundraisingu i nieustannej zmiany organizacji, dlatego troszczy się o Darczyńców i na każdym kroku szuka nowych ścieżek rozwoju. Autor Szlachetnego celu i współautor wraz z Anną Anioł Kart fundraisingowych.

Adam Jaworski

Jest managerem globalnego działu User Experience & Design w szwajcarskiej firmie ABB, zajmującej się cyfrową automatyką przemysłową i robotyką. Na co dzień przekonuje różnych ważnych ludzi, że jedyną drogą tworzenia produktów cyfrowych jest projektowanie zorientowane na użytkownika. Adam tworzy zespoły mądrych ludzi pracujących nad świetnymi produktami. Psycholog, interesuje się wszystkim.

Paweł Walkowiak

Od 10 lat w branży projektowej, założyciel krakowskiego studia graficznego Perceptika. Projektujący dla małych i dużych klientów oraz dla wielu polskich agencji reklamowych i eventowych. Skupiony na identyfikacjach wizualnych wypuszcza spod swoich rąk również projekty drukowane oraz krążące po sieci.

Marta Bernat

W pracy najbardziej lubi zarządzać projektami, dlatego przez ostatnie lata pełniła rolę project managera w korporacji. Zaraża innych sposobami na skuteczne zarządzanie czasem, które z upodobaniem stosuje. W ubiegłym roku współorganizowała Festiwal i Warsztaty Muzyki Niezwykłej odpowiadając m.in. za przygotowanie wniosków o dofinansowanie do instytucji publicznych. W Fundacji inCanto odpowiada za sprawy administracyjne, kadrowe i wszystkie te, które wymagają cierpliwości do urzędów.

Anna Anioł

Pedagog i HR-owiec z wykształcenia, muzyk i wokalistka z pasji, fundraiser z wyboru serca. Od lat związana z krakowskimi inicjatywami i organizacjami, jako wolontariusz, animator grup, wychowawca młodzieży i fundraiser. Jest pasjonatką relacji, a dziękowanie Darczyńcom to najprzyjemniejsza część pracy fundraisera. Wierzy, że fundraising może być sposobem na wiele bolączek w organizacjach pozarządowych. Pisze dla kampanii fundraisingowych takie teksty, że wszystkie akcje kończą się sukcesem. Współautorka Kart fundraisingowych – rewolucyjnego narzędzia do zbierania pieniędzy.

Paweł Zemowski

Dyplomowany księgowy działającym w branży od 2003 roku, od 2005 roku właściciel i prezes zarządu Biura Rachunkowego Zemowski. Głowa kilkuosobowego zespołu specjalistów, którzy biorą na siebie trudne kontakty z wszelkimi urzędami oraz meandry prawa podatkowego. Swoich klientów, dużych i małych, traktuje z uwagą aby mogli skupić się na prowadzeniu swojej działalności.

Marcin Konik-Korn

Współwłaściciel kilku firm, w tym SL Projekt, Bronowicka Spiżarnia, Małopolskie Centrum Psychoterapii. Zajmuje się strategiami zarządzania, rozwojem przedsiębiorstw, pozyskiwaniem finansowania. Najlepiej się czuje w high-end’owych niszach rynkowych. Lubi konsolidować i łączyć.

Tomasz Drażniowski

Historyk, który zajmuje się prawem i prawnik, którego fascynuje historia. Podczas studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim zajmował się przede wszystkim historią ustroju i instytucji. Jest aplikantem radcowskim, który pracuje jako dyrektor gminnej instytucji kultury. Organizacje pozarządowe zna od podszewki – bywał (i bywa) pracownikiem i wolontariuszem, specjalistą i pełnomocnikiem, a także członkiem zarządu.

Ile to kosztuje?

Możesz wziąć udział w całej dwudniowej konferencji lub tylko w wybranym dniu. Potrzebujesz konsultacji prawniczej? Chcesz porady księgowego? Chcesz dodatkowo wziąć udział w śniadaniu Krakowskiego Towarzystwa Biznesowego? Proponujemy pakiety z godzinami konsultacji z wybranymi prowadzącymi – to Ty decydujesz, jak je wykorzystać i z kim się spotkasz, żeby indywidualnie rozszerzyć wiedzę lub omówić konkretną sprawę w Twojej organizacji.

Wypełniając formularz płatności, prosimy abyś dodał swój adres mailowy – w ten sposób będziemy się mogli z Tobą skontaktować.

Early Bird

jeśli zdecydujesz się na zakup do 11 listopada za Pakiet Start III zapłacisz tylko

pakiet wygasł


Pakiet Start!

udział w 2 dniach konferencji + zaproszenie na śniadanie Towarzystwa Biznesowego Krakowskiego

Pakiet Start! II

dział w 2 dniach konferencji + 3 godziny konsultacji + zaproszenie na śniadanie Towarzystwa Biznesowego Krakowskiego

Pakiet Start! III

udział w 2 dniach konferencji + 5 godzin konsultacji + zaproszenie na śniadanie Towarzystwa Biznesowego Krakowskiego

Pakiet Start 0

udział tylko w jednym dniu konferencji

Program konferencji

Dzień I – 21 listopada 2018

Wykłady:

8:30 – 9:00

9:00

 

10:00


11:00 – 11:15

11:15


12:15

 


14:30 – 16:30

Wykłady:

Sesja networkingowa

Łukasz Serwiński – Jak w pierwszym roku działalności zorganizować event za 300 tysięcy złotych (nie mając 300 tysięcy złotych)? Case study festiwalu Musica Divina (strategia fundraisingowa, networking, kwestie programowe)

Tomasz Drażniowski – Jak mądrze napisać statut organizacji pozarządowej? (Najczęstsze błędy, rady prawnika, dobre przykłady)

– przerwa kawowa

Paweł Walkowiak – Wyglądaj profesjonalnie! – Jak tworzyć a jak nie tworzyć identyfikacji wizualnej NGO? (Najczęstsze błędy, najlepsze przykłady, jak powinno zabrać się do tematu?)

Adam Jaworski – NGO – korporacja czy firma rodzinna? – Jak zarządzać zespołem, jak budować dobre relacje, jak profesjonalnie pracować w NGO

Warsztaty:

Szczepan Kasiński, Anna Anioł – Pierwsza udana akcja fundraisingowa! Warsztaty z tworzenia kampanii na cele statutowe

Wykłady:

8:30 – 9:00

Sesja networkingowa

9:00

Łukasz Serwiński – Jak w pierwszym roku działalności zorganizować event za 300 tysięcy złotych (nie mając 300 tysięcy złotych)? Case study festiwalu Musica Divina (strategia fundraisingowa, networking, kwestie programowe)

10:00

Tomasz Drażniowski – Jak mądrze napisać statut organizacji pozarządowej? (Najczęstsze błędy, rady prawnika, dobre przykłady)

11:00 – 11:15przerwa kawowa

11:15

Paweł Walkowiak – Wyglądaj profesjonalnie! – Jak tworzyć a jak nie tworzyć identyfikacji wizualnej NGO? (Najczęstsze błędy, najlepsze przykłady, jak powinno zabrać się do tematu?)

12:15

Adam Jaworski – NGO – korporacja czy firma rodzinna? – Jak zarządzać zespołem, jak budować dobre relacje, jak profesjonalnie pracować w NGO

Warsztaty:

14:30 – 16:30 

Szczepan Kasiński, Anna Anioł – Pierwsza udana akcja fundraisingowa! Warsztaty z tworzenia kampanii na cele statutowe

Dzień II – 22 listopada 2018

godzina

8:30 – 9:00  

9:00

10:00


11:00 – 11:15

11:15

 

12:15

 


14:30-16:30

Wykłady:

Sesja networkingowa

Kamil Stolarski – Pułapki prawne – jak świadomie prowadzić NGO unikając najczęstszych błędów?

Marta Bernat – Jak skutecznie funkcjonować, gdy brakuje na etaty? O skutecznym zarządzaniu projektami i ich budżetem

– przerwa kawowa

Paweł Zemowski – Dobra księgowość zaczyna się od Ciebie – Jak poprawnie współpracować z księgowością zewnętrzną? (opisywanie dokumentów, najczęstsze błędy, czego oczekiwać od dobrej księgowości?) 

Marcin Konik-Korn – Co przekona sponsora? Jakim językiem rozmawiać z przedsiębiorcą, jak właściwie budować relacje z biznesem?

Warsztaty:

Adam Jaworski – Przetestuj zanim zainwestujesz – Design thinking w praktyce NGO – Warsztaty z metody design thinking

Wykłady:

8:30 – 9:00  

Sesja networkingowa

9:00

Kamil Stolarski – Pułapki prawne – jak świadomie prowadzić NGO unikając najczęstszych błędów?

10:00

Marta Bernat – Jak skutecznie funkcjonować, gdy nie masz na etaty? O skutecznym zarządzaniu projektami i budżetem

11:00 – 11:15 – przerwa kawowa

11:15

Paweł Zemowski – Dobra księgowość zaczyna się od Ciebie – Jak poprawnie współpracować z księgowością zewnętrzną? (opisywanie dokumentów, najczęstsze błędy, czego oczekiwać od dobrej księgowości?) 

12:15

Marcin Konik-Korn – Co przekona sponsora? Jakim językiem rozmawiać z przedsiębiorcą, jak budować relacje z biznesem?

Warsztaty:

14:30-16:30

Adam Jaworski – Przetestuj zanim zainwestujesz – Design thinking w praktyce NGO – Warsztaty z metody design thinking

Zostańmy w kontakcie

Partnerzy wydarzenia


Pieśń nad Pieśniami

Spotkania otwarte

Pieśń nad Pieśniami

Spotkania z cyklu cameraINcanto o księdze Pieśni nad pieśniami

„Wielka woda nie zdoła zgasić miłości” – to cykl dziewięciu spotkań o Pieśni nad pieśniami, który rozpoczniemy już 17 października w ramach projektu cameraINcanto. Prowadzić go będzie nasz dobry Przyjaciel, Michał Wilk – założyciel portalu Orygenes +, a także członek naszej Rady Programowej. To wydarzenie jest adresowane do każdego, kto chce spotkać się z Pismem Świętym na gruncie języka i muzyki.

– W ciągu roku chcemy przeczytać całą Pieśń nad Pieśniami, werset po wersecie, wychodząc od tekstu oryginalnego – mówi Michał Wilk. – Język hebrajski ma bardzo duże możliwości poetyckie, wiele gier słów i metafor, które trudno wyrazić w przekładach. W czasie wykładów chcemy także przyjrzeć się, jak ta księga była tłumaczona i wykorzystywana w grece, łacinie, w języku syryjskim, aramejskim i liturgii koptyjskiej. Starożytne liturgie są niesamowitym bogactwem, warto więc do nich sięgać – zaznacza.

Spotkaniom będzie towarzyszyło słuchanie (na żywo lub z nagrania) opracowań muzycznych wszystkich ośmiu pieśni z księgi. Równolegle nad projektem pracuje zespół muzyków, który będzie przygotowywał kompozycje w oparciu o słowa Pieśni nad pieśniami. Chcemy, żeby całość projektu zakończyła się w przyszłym roku publikacją książki z autorską płytą.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale warto wziąć pod uwagę, że biuro fundacji nie jest duże, a ilość materiałów wykładowych ograniczona.

– Dobrze poprowadzona analiza językowa, nawet najtrudniejsza, jest odsłanianiem piękna tekstu. Tak samo jest z muzyką, zwłaszcza dawną: aby dobrze ją przeżyć, starano się również zrozumieć jej przesłanie. To nie jest tak, że w naszych wykładach będzie czynnik intelektualny, a w muzyce przeżyciowy. Dobry wykład ma prowadzić do odkrycia piękna, a dobra muzyka zaczynać się od intelektu – podsumowuje Michał Wilk.

Patronami medialnymi cyklu są: Deon.pl Wydawnictwo eSPe, Tygodnik Niedziela, Portal m.rosik. Spotkania organizowane są w partnerstwie z portalem Orygenes +.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami pomocniczymi przygotowanymi  dla uczestników spotkań, w formie tekstów i nagrań.

Materiały do pobrania

Kalendarium spotkań


17 października 2018

Pieśń nad pieśniami – zaproszenie do lektury

14 listopada 2018

Pieśń nad pieśniami w tradycji hebrajskiej

5 grudnia 2018

Pieśń nad pieśniami w tradycji egipskiej


9 stycznia 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji łacińskiej

6 lutego 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji greckiej (cz. 1)

13 marca 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji greckiej (cz. 2)


10 kwietnia 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji aramejskiej

15 maja 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji syryjskiej

5 czerwca 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji koptyjskiej

17 października 2018

Pieśń nad pieśniami – zaproszenie do lektury


14 listopada 2018

Pieśń nad pieśniami w tradycji hebrajskiej


5 grudnia 2018

Pieśń nad pieśniami w tradycji egipskiej


9 stycznia 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji łacińskiej


6 lutego 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji greckiej (cz. 1)


13 marca 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji greckiej (cz. 2)


10 kwietnia 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji aramejskiej


15 maja 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji syryjskiej


5 czerwca 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji koptyjskiej


Miejsce spotkań


Fundacja inCanto, Kraków, godz. 17.30

Nagranie wykładów


Dostępne już wkrótce.

Obserwuj nas na Facebooku

camera IN canto - bądź na bieżąco

zobacz wszystkie
Podziel się



inCanto Ensemble

inCanto Ensemble

Zespół projektowy

inCanto Ensemble

inCanto Ensemble to wokalny zespół projektowy założony na potrzeby działalności Fundacji inCanto. W jego skład wchodzą muzycy zarówno profesjonalni jak i amatorzy, chórzyści, członkowie schól i kantorzy od lat posługujący w krakowskich kościołach i zabiegający o wysoki poziom muzyki liturgicznej. inCanto Ensemble powstało, by poprzez posługę liturgiczną, koncerty i udział w wydarzeniach organizowanych przez Fundację, realizować jej podstawowy cel, jakim jest popularyzacja wartościowej muzyki sakralnej. Zespół realizuje również własne projekty muzyczne wpisujące się w tę misję, wykonując zarówno dawną polifoniczną muzykę a cappella jak i współczesne chóralne kompozycje sakralne twórców polskich i zagranicznych.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Barbara Kucharska, która także współtworzy Radę Programową Fundacji.

inCanto Ensemble

Wydarzenia inCanto Ensemble

Nic nie znaleziono.

zobacz wszystkie

camera in canto

camera IN canto

Spotkania otwarte

camera IN canto

Bardzo nam zależy, żeby Fundacja była nie tylko szczytną ideą, ale także konkretnym i przyjaznym miejscem na mapie. Mamy piękne biuro w samym centrum Krakowa, z którego jesteśmy dumni, dlatego regularnie otwieramy je na gości. Organizujemy otwarte wieczory, które nazwaliśmy camera IN canto (z wł. „pokój zachwytów” lub „rozśpiewany pokój” – jak kto woli). Mają one postać koncertów kameralnych, wykładów, dyskusji, spotkań z zaproszonymi gośćmi lub seminariów w oparciu o inspirujące teksty.

O bieżących wydarzeniach z cyklu camera IN canto informujemy na naszym profilu na Facebooku oraz na tej stronie. Zapraszamy – spędźmy razem czas, poznajmy się i działajmy wspólnie dla dobra tego, czym się zachwycamy.

Wieczorom camera IN canto partneruje portal Orygenes +, na którym często będą publikowane materiały, nagrania, zdjęcia itp. z naszych spotkań.

Jeśli masz pomysł na artystę, który może wystąpić w naszym biurze na Scenie przy piecu, znasz ciekawą osobę, którą warto zaprosić lub chcesz zaproponować tekst, o którym możemy wspólnie podyskutować – nie wahaj się, dać nam znać.

Kalendarium spotkań


W sezonie 2018/2019 na terminarz camera IN canto złożyły się spotkania o Pieśni nad pieśniami prowadzone przez Michała Wilka.

17 października 2018

Pieśń nad pieśniami – zaproszenie do lektury

14 listopada 2018

Pieśń nad pieśniami w tradycji hebrajskiej

28 listopada 2018

Pierwsze urodziny fundacji – koncert dla Zachwyconych!

5 grudnia 2018

Pieśń nad pieśniami w tradycji egipskiej


19 grudnia 2018

Lutnia umarła! Niech żyje gitara, chitarrone i …lutnia.

9 stycznia 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji łacińskiej

6 lutego 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji greckiej (cz. 1)

26 lutego 2019

Gloria Dei cum cantico… – prof. Andrzej Borowski


13 marca 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji greckiej (cz. 2)

27 marca 2019

 szczegóły wkrótce

10 kwietnia 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji aramejskiej

15 maja 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji syryjskiej


29 maja 2019

Sacrum w muzyce – dr Kinga Kiwała

5 czerwca 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji koptyjskiej

19 czerwca 2019

informacje wkrótce


17 października 2018

Pieśń nad pieśniami – zaproszenie do lektury


14 listopada 2018

Pieśń nad pieśniami w tradycji hebrajskiej


28 listopada 2018

Pierwsze urodziny fundacji – szczegóły wkrótce


5 grudnia 2018

Pieśń nad pieśniami w tradycji egipskiej


19 grudnia 2018

Lutnia umarła! Niech żyje gitara, chitarrone i …lutnia.


9 stycznia 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji łacińskiej


6 lutego 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji greckiej (cz. 1)


26 lutego 2019

Gloria Dei cum cantico… – prof. Andrzej Borowski


13 marca 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji greckiej (cz. 2)


27 marca 2019

 szczegóły wkrótce


10 kwietnia 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji aramejskiej


15 maja 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji syryjskiej


29 maja 2019

Sacrum w muzyce – dr Kinga Kiwała


5 czerwca 2019

Pieśń nad pieśniami w tradycji koptyjskiej


19 czerwca 2019

informacje wkrótce

Miejsce spotkań


Fundacja inCanto, Kraków, ul Kujawska 3A, godz. 18.30