Daj się zachwycić!

Wesprzyj naszą misję ⋅ Twórz społeczność

Wesprzyj naszą misjęTwórz społeczność

Twoje wsparcie jest dla nas kluczowe!

Jeśli nasza misja jest dla Ciebie istotna i podoba Ci się sposób, w jaki ją realizujemy, prosimy – przekuj swój zachwyt w działanie i pomóż nam zbudować trwałe podstawy utrzymania Fundacji i jej najważniejszych projektów.

Liczy się każda złotówka, ale największą moc ma wsparcie regularne.

Możesz nas także wesprzeć ustawiając zlecenie stałe lub robiąc jednorazowy przelew bankowy na dane:

Fundacja inCanto
pl. Gen. Sikorskiego 3/4
31-115 Kraków

Wsparcie działań statutowych Fundacji
Nr konta: 68 1870 1045 2078 1071 5102 0001
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Wsparcie organizacji festiwalu Musica Divina
Nr konta: 14 1870 1045 2078 1071 5102 0003
Tytuł przelewu: Darowizna na festiwal Musica Divina

Wsparcie organizacji Festiwalu Rezonanse
Nr konta: 03 1870 1045 2078 1071 5102 0007
Tytuł przelewu: Darowizna na Festiwal Rezonanse

Na co przeznaczymy Twoje pieniądze?

Roczny budżet Fundacji składa się z trzech głównych obszarów:

1. Kosztów stałych Fundacji – utrzymania biura, obsługi księgowej, mniejszych projektów.
To podstawa bez której nie moglibyśmy funkcjonować.
2. Kosztu organizacji festiwalu Musica Divina.

zobacz, jak wygląda sytuacja musica divina

3. Kosztu organizacji Festiwalu Rezonanse.

zobacz, jak wygląda sytuacja rezonansów

Do Ciebie należy decyzja, który z tych obszarów wybierzesz jako cel swojej darowizny! Jeżeli zdecydujesz się wspierać nas regularnie, możesz także wybrać do której społeczności Darczyńców chcesz dołączyć.

Jak finansujemy koszty stałe Fundacji?

Pokrycie niezbędnych bieżących wydatków to wciąż spore wyzwanie. By móc normalnie pracować, musimy wydać średnio 4000 zł miesięcznie. Te koszty pomagają nam pokryć nasi regularni i jednorazowi Darczyńcy! Tych Regularnych nazywamy Zachwyconymi Darczyńcami i to właśnie oni, wraz z Patronami Musica Divina i Patronami Festiwalu Rezonanse tworzą środowisko, dzięki któremu w ogóle możemy istnieć.

W tym miesiącu na pokrycie kosztów stałych zebraliśmy: 3140 zł co stanowi 64% ogólnej miesięcznej kwoty potrzebnej do normalnego funkcjonowania Fundacji.

Najserdeczniej dziękujemy wszystkim, którzy wspierają misję naszej Fundacji!

Wśród naszych Zachwyconych Darczyńców są osoby prywatne, przedsiębiorcy, a nawet firmy.

Zobacz jak nam idzie w tym miesiącu:

Koszty stałe

Musica Divina

Rezonanse

mamy:

1570 zł

8950 zł

250 zł

potrzebujemy:

20 979 zł

21 213 zł

10 828 zł

procent sukcesu:

7.48%
7.4%
14.5%

Jak możesz pomóc nie wydając pieniędzy?

Zobacz przykłady tego, co możemy zrobić dzięki Twojemu wsparciu:

Odpowiedzi na Twoje pytania

Z czego Fundacja finansuje swoją działalność?

 • Fundacja może działać w trybie codziennym dzięki hojnemu wsparciu dwójki naszych serdecznych Przyjaciół, którzy od samego początku istnienia Fundacji przekazują corocznie znaczącą sumę na podstawowe funkcjonowanie organizacji, a także nieodpłatnie udostępnili nam swoje mieszkanie na siedzibę inCanto.
 • Drugim, równie istotnym filarem są regularne darowizny kilkudziesięciu indywidualnych osób, dla których nasze cele, misja i sposób jej realizacji są istotne i ważne.
 • Trzeci filar to działalność gospodarcza – Fundacja prowadzi sklep www.zachwyceni.online, w którym można znaleźć przede wszystkim unikatowe płyty i książki o muzyce, w tym te wydane przez Fundację. Działalność sklepu bezpośrednio zasila instytucję.
 • Czwartym, najbardziej chwiejnym i zawodnym filarem budżetu Fundacji jest wsparcie publiczne. Co roku składamy kilkanaście wniosków do różnych instytucji publicznych oraz fundacji korporacyjnych. Tylko niewielki procent z nich przynosi nam granty, najczęściej opiewające tylko na niewielką część wnioskowanej kwoty. Od tego sposobu finansowania pragniemy się jak najszybciej uniezależnić.

Co zyskasz wspierając regularnie?

 • Wspierając regularnie stajesz się przede wszystkim mecenasem muzyki. Umacniasz rolę kultury wysokiej w życiu społecznym, sprawiając że wydarzenia jak Musica Divina czy Festiwal Rezonanse mogą się odbyć. Masz też wpływ na promowanie najlepszych wzorców i kształtowanie gustów muzycznych. Przyczyniasz się do tworzenia wysp piękna wśród powszechnej bylejakości.
 • Stajesz się także częścią ważnej społeczności. Dbamy, aby utrzymywać kontakt z naszymi Zachwyconymi i Patronami, dlatego raz w roku organizujemy dla nich specjalne spotkanie. To okazja by poznać się z nami i innymi osobami, którym misja Fundacji inCanto jest bliska.
 • W zależności od celu wsparcia, odwdzięczamy się także naszym regularnym Darczyńcom dostępem do niepublikowanych treści, nagraniami z koncertów, imiennymi zaproszeniami na festiwal Musica Divina czy upominkami festiwalowymi.

Kim są Zachwyceni, a kim Patroni?

Zachwyceni to regularni darczyńcy Fundacji inCanto, którzy wspierają jej szeroko rozumianą działalność statutową i codzienne funkcjonowanie. Zachwyceni mają dostęp do specjalnej grupy na Facebooku, otrzymują zaproszenia do strefy VIP na festiwalu Musica Divina, książkę programową festiwalu, a także 15% zniżki do sklepu Zachwyceni.online, która obejmuje produkty wydane przez Fundację inCanto.

Patroni Musica Divina (i odpowiednio Rezonansów) wspierają pokrycie kosztów związanych bezpośrednio z organizacją festiwali, a tym samym wprowadzają w życie ideę Festiwalu Społecznego – czyli niezależnego – utrzymującego się przede wszystkim z darowizn prywatnych osób.
Wszystkie szczegóły znajdziesz klikając w poniższy przycisk:


Dlaczego uniezależnienie się od wsparcia publicznego jest tak ważne?

Działalność Fundacji wyrosła wokół festiwalu Musica Divina, który organizujemy nieprzerwanie od 2018 roku. Każda kolejna odsłona tego wydarzenia oznacza dla nas rozpoczęcie walki o pozyskanie środków na jego kontynuację niemalże od nowa. Wynika to przede wszystkim z zasad rządzących większością grantów publicznych – kryteria ich rozdzielania są niejasne, zazwyczaj przyznaje się je w trybie jednorocznym, a ich otrzymanie jest obarczone ogromną niepewnością. Od 2021 roku w tej „loterii” bierze udział także Festiwal Rezonanse.
Choć nieustannie się uczymy, doskonalimy, szukamy nieszablonowych rozwiązań i składamy wiele wniosków o dofinansowanie, nie mamy wpływu na to, że część z nich jest odrzucana, wyniki konkursów publikowane są z ogromnym opóźnieniem (wynoszącym czasami nawet kilka miesięcy), a jeśli już uda nam się pozyskać dofinansowanie, wypłata gwarantowanych środków przeciąga się do granic możliwości. To już kolejny rok naszego uczestnictwa w niepewnej grze, na którą zaczyna brakować nam sił.


Wpłaciłem, ale nie widzę progresu w zbiórce. Jak często aktualizowany jest licznik wpłat?

Po wpłacie przez system płatności online, licznik zaktualizuje się po kilku minutach automatycznie. Wpłaty przekazywane wprost na konto będą dopisywane do miesięcznego zestawienia dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki.

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Napisz do nas!

  Imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Uwagi