Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000706403

Przekaż nam 1,5% podatku
KRS 0000706403

Podatki – powszechnie postrzegamy je jako zło konieczne. Jest jednak sposób, by odnaleźć w nich choćby okruch piękna. Ten okruch to dokładnie 1,5% kwoty, którą oddajesz Urzędowi Skarbowemu – jeśli sprawisz, że trafi w nasze ręce, zrobimy wszystko by stał się zalążkiem czegoś naprawdę wartościowego!

Od ponad pięciu lat staramy się na różne sposoby popularyzować i wspierać rozwój muzyki sakralnej najwyższej próby. Temu służą nasze festiwale: Musica Divina i Rezonanse.

Swoje projekty realizujemy przede wszystkim dzięki społecznościom regularnych Darczyńców, jednak środki pochodzące z odpisów podatkowych to bardzo ważny dodatek do naszego rocznego budżetu, dzięki któremu możemy zrobić znacznie więcej!

W ubiegłym roku zadeklarowaliśmy, że ze środków pozyskanych w ramach akcji Jeden procent więcej piękna dofinansujemy kilka dodatkowych przedsięwzięć. Zobacz, jak nam poszło:

Opublikowanie szerokich wywiadów z artystami naszych festiwali.

Ten cel udało się zrealizować w całości! Zobacz:

Wspieranie rodzimych artystów – wyprodukowanie klipów z wartościową muzyką sakralną napisaną przez młodych kompozytorów i opublikowanie ich za darmo w sieci.

Na realizację tych nagrań, niestety nie wystarczyło nam środków.

Uruchomienie podcastu o sztuce wysokiej i jej roli w życiu społecznym.

Podcastu wprawdzie wciąż nie mamy, ale opublikowaliśmy nasz pierwszy reportaż audio z Rezonansów!

Organizacja kolejnej odsłony Słuchowiska wraz z bogatą częścią artystyczną.

Pełny sukces!

dowiedz się więcej o słuchowisku

Wydruk bogatych i bezpłatnych programów koncertowych dla uczestników Rezonansów.

Przygotowaliśmy programy, jednak nie udało się rozprowadzić ich całkowicie bezpłatnie.

Jakie cele stawiamy sobie w tym roku?

W obecnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej utrzymanie naszych festiwali w dotychczasowym kształcie to naprawdę ogromne wyzwanie. Dlatego środki pochodzące z odpisów podatkowych chcemy przeznaczyć na wsparcie Musica Divina i Rezonansów.

Co konkretnie dzięki nim zrobimy?

Pokryjemy koszty recitalu solowego podczas Musica Divina

Utrzymamy
Rezonanse Online

(wywiady, nagrania audio, reportaże, galerie z festiwalu)

Ważne informacje

Pamiętaj, że odpis 1,5% podatku nic nie kosztuje. Podatek i tak trzeba zapłacić.
Jeśli składasz e-PIT ważne jest, aby ręcznie wprowadzić nasz numer KRS 0000706403, w przeciwnym razie sekcja ta pozostanie pusta lub uzupełniona danymi organizacji z zeszłorocznego zeznania.
Jak zmienić numer KRS w swoim e-PIT dowiesz się z infografiki przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, którą możesz zobaczyć poniżej:

zobacz instrukcję

A co zrobić, jeśli chciałbyś nas wesprzeć, ale masz już wybraną organizację, której odpiszesz swoje 1,5%, robisz to od lat i nie chcesz z tego rezygnować?
Fundację inCanto możesz wspomóc w każdym momencie roku, przekazując darowizny regularne lub jednorazowe na działalność statutową lub konkretne projekty.

Poznaj nasze społeczności Darczyńców:

chcę wesprzeć fundację

Pamiętaj, że każdą przekazaną nam darowiznę możesz odliczyć od należnego podatku w rozliczeniu rocznym, o ile suma odpisów nie przekracza 6% Twojego rocznego dochodu.

Fundacja inCanto jest organizacją pożytku publicznego. Co to znaczy?

Fundacja inCanto została uznana za organizację pożytku publicznego w pierwszym możliwym prawnie terminie – 27 listopada 2020 roku. Ogromnie nas to cieszy i napawa dumą, ale również wzbudza jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za podjętą misję.

Status OPP potwierdza, że Fundacja inCanto:

Od początku swojego istnienia prowadzi działalność pożytku publicznego – czyli taką, która spełnia ważną misję społeczną i jest skierowana do wszystkich.

Nie działa dla zysku, ale dla realizacji swojej misji, a wszelkie środki, które do niej trafiają przekazuje na rzecz projektów, których się podjęła.

Bardzo skrupulatnie prowadzi księgowość, potrafi udokumentować i uzasadnić każdy wydatek, trzyma się reguł gospodarności i gwarantuje, że przeznaczone na nią środki wykorzysta najlepiej jak to możliwe.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania

Więcej informacji o idei wsparcia Fundacji inCanto i akcji Piękny Podatek udzieli:

Justyna Stolarska

specjalistka ds. fundraisingu

tel. 501 303 089
j.poprawska@fundacjaincanto.pl