13.06.2022

Nowe szaty Rady Programowej Fundacji

Nowe szaty Rady Programowej Fundacji

Tę zmianę z pewnością dostrzegli wnikliwi obserwujący naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku: w miejscu Rady Programowej pojawili się Ambasadorzy Fundacji inCanto. Jaka historia i jakie powody za tym stoją?

Po kilku trudnych latach, w których nie sposób było się spotykać (najpierw z powodu problemów lokalowych Fundacji, potem z powodu pandemii) zdecydowaliśmy o zmianie formuły działania dotychczasowej Rady Programowej inCanto.

Powołując Radę zależało nam równie mocno na tym, by jej członkowie czuli się zaproszeni do współpracy z Fundacją, jak i do zacieśnienia znajomości i współpracy między sobą. Jednak tak postawione cele nie były możliwe do zrealizowania w niesprzyjających okolicznościach.

Powodowani chęcią tchnięcia nowej energii w tę ideę i urealnienia celów, jakie powinniśmy sobie stawiać, postanowiliśmy zamknąć działanie Rady w dotychczasowym kształcie i powołać w to miejsce grono Ambasadorów Fundacji. Są to osoby aktywnie wspierające naszą działalność w rozmaity sposób. Wśród nich można znaleźć nie tylko muzyków, ale również dziennikarzy, duchownych i społeczników. To ludzie, na których pomoc zawsze możemy liczyć i którzy promują projekty Fundacji wszędzie tam, gdzie mogą. Swoim dorobkiem i nazwiskiem poświadczają jakość tego, czego podejmuje się inCanto. Ponadto często inspirują nowe działania, służą nam radą i szczerze troszczą się o środowisko pasjonatów muzyki sakralnej.

Do grona Ambasadorów zostali zaproszeni członkowie dawnej Rady Programowej oraz te osoby, które nawet bez żadnych ram formalnych pełniły funkcję naszych Ambasadorów od dłuższego czasu. Tak było chociażby w przypadku pana Łukasza Warzechy, który od wielu miesięcy promował projekty Fundacji w swoim wideoblogu, czy Tomasza Samołyka, który również niemal przy każdej okazji pomagał w szerzeniu misji Fundacji w środowisku skupionym wokół jego kanału.

W ostatnim czasie odbyła się rozmowa tych dwóch Ambasadorów, w której sporo miejsca poświęcili zarówno Fundacji, jak i naszemu najważniejszemu projektowi – Musica Divina. Była też mowa o motywacjach stojących za tego rodzaju wsparciem naszej idei.

Grono Ambasadorów nie jest zamknięte i liczymy na to, że będziemy mogli szczycić się wsparciem jeszcze wielu znakomitych miłośników muzyki sakralnej i sympatyków naszej instytucji!

Podziel się naszymi informacjami