23.05.2022

Zachwyceni i Patroni Musica Divina - spotkanie

Zachwyceni i Patroni Musica Divina - spotkanie

Po ponad roku od rozpoczęcia przygody z Festiwalem Społecznym, 21 maja nareszcie udało nam się zorganizować spotkanie Patronów Musica Divina oraz Zachwyconych (Darczyńców Fundacji) na żywo. Czekaliśmy na nie od dawna, ale uniemożliwiała je pandemia, nasze wewnętrzne trudności i inne obiektywne przyczyny.

Sama chęć spotkania wyniknęła z naszej naturalnej potrzeby poznania osób, które z wielką wytrwałością i hojnością wspierają działania Fundacji. Wydawałoby się, że czas festiwalu Musica Divina czy Rezonansów jest idealną okazją do spotkań, ale w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie – natłok wyzwań i stresu organizacyjnego nie daje wiele przestrzeni, aby spokojnie porozmawiać. Poza tym, naszym pragnieniem i częścią misji jest tworzenie wokół inCanto społeczności osób wrażliwych na piękno, sztukę i troszczących się o wspólne dobro. Społeczności, która będzie coraz bardziej zżyta z Fundacją i osobami, które ją tworzą, ale także zintegrowana wewnętrznie. Mam wrażenie, że to spotkanie było bardzo dobrym początkiem!

Czas upłynął nam w niezwykle serdecznej atmosferze. Była chwila by opowiedzieć o planach na tegoroczną odsłonę Musica Divina, o wyprawie do Tallina, wysłuchaliśmy przedpremierowo jednego z nagranych przez Linnamuusikud utworów, które znajdą się na płycie. Wysłuchaliśmy także opowieści i mini-recitalu Mateusza Kowalskiego, który wystąpił w poczwórnej roli: Zachwyconego, Ambasadora i Przyjaciela Fundacji oraz tegorocznego artysty Musica Divina. Było też wiele bardzo ciekawych pytań od naszych Gości. Niezwykle budujący jest też fakt, że część naszych Patronów przyjechała z dalekich miejsc Polski i Europy specjalnie na to spotkanie – ze Śląska, Torunia, Koszalina, a nawet… Brna! (tak, tego czeskiego miasta)

Chciałoby się więcej opowiedzieć, a z drugiej strony nie jest to łatwe, ponieważ ta unikalna atmosfera spotkania jest trudna do wyrażenia słowami. Mamy nadzieję (opartą na solidnych przesłankach), że nasi Darczyńcy również wyszli ze spotkania podbudowani, z poczuciem dobrze spędzonego czasu, a to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że warto organizować podobne wydarzenia w przyszłości.

Poniżej kilka kadrów z pierwszego spotkania Patronów Musica Divina i Zachwyconych Fundacji inCanto.

Ogromnie dziękujemy księdzu proboszczowi Józefowi Gubale za wielką życzliwość i udostępnienie na spotkanie sali przy parafii św. Mikołaja w Krakowie.

Podziel się naszymi informacjami