27.06.2022

Wielki sukces naszej akcji crowdfundingowej!

Wielki sukces naszej akcji crowdfundingowej!

Jest co świętować!

134 dni – tyle zajęło nam zebranie 52 012,00 zł potrzebnych na wydanie Understanding Music – książki Sir Rogera Scrutona, którą po raz pierwszy będzie można przeczytać po polsku.

Można wiele napisać o przebiegu naszej akcji, ale wszelkie emocjonalne zwroty bledną przy wymowie samych liczb opisujących to, co się wydarzyło. Ideę wydania książki wsparło (do chwili, w której piszemy te słowa) aż 287 Darczyńców! Niektórzy z nich zrobili to kilkukrotnie, niektórzy byli szczególnie hojni, a niektórzy byli hojni wielokrotnie – dziękujemy Panie Grzegorzu! Słowem, wydarzyły się rzeczy, których się nie spodziewaliśmy nawet w najbardziej optymistycznych scenariuszach. Jeszcze nigdy, żadna nasza akcja crowdfundingowa nie poruszyła aż tylu osób, w tak krótkim czasie i z tak znakomitym wynikiem – jest co świętować!

Kolejną miłą niespodzianką jest zaangażowanie w projekt Pana Antoniego Libery, który zgodził się opatrzyć Zrozumieć Muzykę swoim wstępem. Kiedy zaczynaliśmy pracę nad publikacją nie sądziliśmy, że to w ogóle będzie możliwe. Jesteśmy już po (wielokrotnej) lekturze tekstu Pana Antoniego i możemy zaręczyć, że stanowi on istotną wartość dodaną całej naszej idei – jest co świętować!

Teraz przed nami gorący finisz prac korektorskich i projektowych. Bardzo staramy się, żeby książka trafiła do druku w najbliższych dniach, a do rąk Darczyńców i wszystkich innych Czytelników trafiła wraz z rozpoczęciem Musica Divina. Czasu pozostało niewiele, okoliczności rynkowe są trudne, ale wierzymy, że wszystko się uda i dopiero wtedy – będzie co świętować!

Przedsprzedaż Zrozumieć Muzykę planujemy rozpocząć końcem lipca. Wtedy też chcemy opublikować nową odsłonę strony rogerscruton.pl, na której znajdą się materiały związane z obydwiema książkami Sir Rogera Scrutona wydanymi naszym nakładem. Znajdą się tam nawet linki do nagrań utworów, które wspomina Autor w swoich tekstach. Wszystko po to, by lekturę uczynić jeszcze bardziej angażującą i przyjemną.

100%

Zebraliśmy 52 012,00 zł

z 52 012,00 zł na polskie wydanie

książki Understanding Music sir Rogera Scrutona

Do końca czerwca można jeszcze wspierać naszą zrzutkę. Jaki to ma sens?

1. Jeśli uda się zebrać więcej środków, być może zdołamy zwiększyć nieco pierwszy nakład książki i tym samym obniżyć jej cenę detaliczną.

2. Można trafić na listę Darczyńców, która w zaktualizowanej wersji pojawi się w drugim wydaniu Zrozumieć Muzykę, które z pewnością będziemy przygotowywać w przyszłości.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dzisiejszego sukcesu! Nasza praca nie przydałaby się na nic, gdybyśmy nie byli niesieni falą entuzjazmu całej rzeszy ludzi, którzy czekają na jej efekty. Biorąc pod uwagę, w jak trudnych czasach przyszło nam realizować akcję, śmiało można stwierdzić, że wspólnie dokonaliśmy niemożliwego. Zdecydowanie – jest co świętować!

Podziel się naszymi informacjami