16.06.2020

Pandemiczne zamknięcie cyklu „Miriam”

Pandemiczne zamknięcie cyklu „Miriam”

Pandemia [ew. koronawirus, COVID, epidemia, krzywa zachorowań, restrykcje etc. etc. etc.] i kultura – ta zbitka dwóch wyrażeń, tworząca chyba jakiś rodzaj współczesnego oksymoronu odmieniana jest przez wszystkie przypadki we wszystkich instytucjach kultury. Choćbyśmy nawet bardzo się starali stosować propagandę sukcesu, nie możemy udawać, że w inCanto obeszło się bez strat.

Największą, jak dotąd, ofiarą lockdownu w naszym przypadku jest cykl Miriam. Apetyty mieliśmy spore, ale życie je brutalnie zweryfikowało: z 8 zaplanowanych spotkań i koncertów odbyły się jedynie 4. Nie chcieliśmy cyklu przenosić do sieci, bo to – jak jedzenie lizaka przez papierek – zupełnie nie to samo. Zależało nam na spotkaniu z Państwem i muzyką na żywo, a nie na uzupełnianiu przepastnych archiwów w sieci, po które sięgamy z coraz mniejszym skupieniem i gasnącą powoli ekscytacją. Ponieważ „miłościwie” nam panująca epidemia nie chce podać daty abdykacji, musimy, chcąc nie chcąc, zamknąć cykl spotkań o Biblii w Kulturze w jakiś godny, internetowy sposób.

Dzięki uprzejmości Radia Kraków chcemy więc zaprosić Was do wysłuchania audycji, która bardzo ściśle dotyczy tematyki naszych spotkań, a w której wziął udział Michał Wilk i ks. prof. Mariusz Rosik. Zaproszeni goście rozmawiali z red. Anną Łoś o książce: Miriam z Nazaretu. Pierwsza charyzmatyczka, która, jeśli wierzyć Michałowi jest najlepszą na polskim rynku publikacją poświęconą Matce Bożej. Audycja jest niemal równie ciekawa, jak wykłady Michała, a w dodatku zaskakująco zgrabnie podsumowuje zagadnienia poruszane na poszczególnych spotkaniach. Tutaj można poczytać o tej publikacji nieco więcej.

Zatem, zamiast spotkania w biurze Fundacji, jesteśmy zmuszeni zaproponować Państwu wartościowy, ale jednak erzatz w postaci audycji i nagrań przygotowanych dla nas przez Cracow Baroque Consort. Mamy wielką nadzieję, że osłodzą Państwu rozczarowanie, którego i my boleśnie doświadczamy.

Szczęśliwie, nie wszystko, co przyniosła epidemia, podziałało na szkodę projektu Miriam. Dzięki „pandemicznemu” grantowi z Narodowego Centrum Kultury zrealizujemy w lipcu nagrania muzyki Mariusza Kramarza, której słuchaliście Państwo na żywo na spotkaniach przy Kujawskiej. Zostaną z nami na zawsze – w profesjonalnej i pięknej postaci. Pisaliśmy o tym niedawno w naszych aktualnościach.

Mamy nadzieję na spotkanie z Państwem na festiwalu Musica Divina, który przenieśliśmy na październik br., a także na kolejnych spotkaniach w biurze Fundacji, które już ostrożnie planujemy.

Podziel się naszymi informacjami