30 01 2018

Hello World!

Stało się: 29 listopada 2017 roku Fundacja inCanto została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, czyli formalnie rozpoczęła działalność. Teraz już nie ma żartów, wymówek, ani – tym bardziej – przeszkód, trzeba brać się do pracy. O naszych celach i sposobach ich realizacji poprzez różne projekty, przeczytacie przeglądając stronę internetową, chcielibyśmy natomiast opowiedzieć, jak to się stało, że założyliśmy Fundację.

Skąd jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Fundację inCanto założyły cztery osoby: Łukasz, Marta, Agnieszka i Daniel. W ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy okazję współpracować przy różnych projektach Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, część z nas jako jej pracownicy, część jako wolontariusze. Doświadczenia Festiwalu Muzyki Niezwykłej, który odbył się w Krakowie w sierpniu 2017 r., utwierdziły nas w przekonaniu, że tworzymy dobry zespół, świetnie się uzupełniamy i nie możemy tego zmarnować. Bardzo szybko dołączył do nas Szczepan, doświadczony fundraiser, który dopełnił nasz skład. Było też spore grono życzliwych nam osób, wspierających nas i motywujących do działania. Część z nich znalazło się w Radzie Programowej, bądź Radzie Nadzorczej Fundacji.

Do tej pory nieśmiało komunikowaliśmy się z Wami za pomocą mediów społecznościowych, zabiegając o Waszą uwagę, próbując Was zainteresować tym, co nas inspiruje i co chcielibyśmy osiągnąć. Dziś, uruchamiając stronę internetową, możemy w pełni zaistnieć w ogromnej przestrzeni internetu. Z dumą prezentujemy Misję Fundacji i zapowiadamy nasz flagowy projekt – Musica Divina, festiwal, który zapowiada się spektakularnie. Poznajcie Radę Programową, czyli grono naszych przyjaciół, wspaniałych ludzi, którzy zechcieli wspierać Fundację swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami.

Chcemy też poznać Was wszystkich, nie tylko dzięki mediom społecznościowym, nie tylko na festiwalowych koncertach – zapraszamy Was serdecznie do naszej siedziby na wieczory z cyklu camera IN canto, spotkajmy się, spędźmy razem czas. Dajcie się zachwycić i zróbmy razem coś pięknego.

Podziel się naszymi informacjami