Przesuń przecinek!

– przekaż 1,5% podatku na Festiwal Rezonanse

KRS 0000706403

Wystarczy 1,5% Twojego podatku dochodowego, by zebrać (przynajmniej) 15%* budżetu tegorocznych Rezonansów! Przesuwamy przecinek!

*Kalkulacja oparta o twarde dane z 2023 roku!

Od sześciu lat staramy się na różne sposoby popularyzować i wspierać rozwój muzyki sakralnej najwyższej próby. Temu służą m in. nasze festiwale: Musica Divina i Rezonanse. Ta sama idea przyświeca naszym projektom wydawniczym czy Lekcjom słuchania, które wystartowały w ubiegłym roku.

Swoje projekty realizujemy przede wszystkim dzięki społeczności regularnych Darczyńców, jednak to właśnie środki pochodzące z odpisów podatkowych w ubiegłym roku uratowały jeden z naszych najważniejszych projektów – Festiwal Rezonanse!

Zobacz czym są Rezonanse i dlaczego warto, by przetrwały:

Krótka historia

Ubiegły rok był pierwszym w historii Fundacji inCanto, w którym musieliśmy sobie radzić bez jakiejkolwiek dotacji państwowej na organizację Rezonansów (i Musica Divina). Szczęśliwie, znaleźli się ludzie, którzy pomogli nam zebrać brakującą kwotę.

Postanowiliśmy również przeznaczyć całość środków pochodzących z przekazanego nam 1,5% podatku dochodowego na pokrycie braków w budżecie Festiwalu. Można zatem powiedzieć, że w dużej mierze dzięki tym pieniądzom Festiwal Rezonanse w ogóle się odbył.

Dzięki odpisom pokryliśmy ponad 15% całości budżetu wydarzenia! Dlatego w nowym roku podatkowym chcemy to powtórzyć!

Cel na ten rok

Zdecydowaliśmy by całą sumę pochodzącą od Darczyńców odpisujących na rzecz Fundacji inCanto 1,5% podatku ponownie przeznaczyć na zasilenie budżetu Rezonansów.

Wierzymy, że uda nam się poprawić ubiegłoroczny rekord, ale mocno liczymy na to, że znowu będzie to przynajmniej 15% wszystkich kosztów organizacji. Wystarczy niewielki gest, który nic nie kosztuje, by „przesunąć przecinek” i sprawić, że Festiwal znów oczaruje rzesze słuchaczy z całej Polski.

I o taki gest serdecznie Cię prosimy!

KRS 0000706403

Posłuchaj jak Rezonanse 2022 wspominają uczestnicy:

Reportaż Agaty Kwiecińskiej z drugiej odsłony Festiwalu Rezonanse

Ważne informacje

Pamiętaj, że odpis 1,5% podatku nic nie kosztuje. I tak trzeba go zapłacić.
Jeśli składasz e-PIT ważne jest, aby ręcznie wprowadzić nasz numer KRS 0000706403, w przeciwnym razie sekcja ta pozostanie pusta lub uzupełniona danymi organizacji z zeszłorocznego zeznania.

Jak zmienić numer KRS w swoim e-PIT dowiesz się z infografiki przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, którą możesz zobaczyć poniżej:

A co zrobić, jeśli chciałbyś nas wesprzeć, ale masz już wybraną organizację, której odpiszesz swoje 1,5%, robisz to od lat i nie chcesz z tego rezygnować?

Fundację inCanto możesz wspomóc w każdym momencie roku, przekazując darowizny regularne lub jednorazowe na działalność statutową lub konkretne projekty.

Poznaj nasze społeczności Darczyńców:

Pamiętaj, że każdą przekazaną nam darowiznę możesz odliczyć od należnego podatku w rozliczeniu rocznym, już od przyszłego roku w wysokości aż 150% przekazanego wsparcia!

Fundacja inCanto jest organizacją pożytku publicznego. Co to znaczy?

Fundacja inCanto została uznana za organizację pożytku publicznego w pierwszym możliwym prawnie terminie – 27 listopada 2020 roku, co nas ogromnie cieszy i napawa dumą, ale również wzbudza jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za podjętą misję.

Status OPP potwierdza, że Fundacja inCanto:

Od początku swojego istnienia prowadzi działalność pożytku publicznego – czyli taką, która spełnia ważną misję społeczną i jest skierowana do wszystkich.

Nie działa dla zysku, ale dla realizacji swojej misji, a wszelkie środki, które do niej trafiają przekazuje na rzecz projektów, których się podjęła.

Bardzo skrupulatnie prowadzi księgowość, potrafi udokumentować i uzasadnić każdy wydatek, trzyma się reguł gospodarności i gwarantuje, że przeznaczone na nią środki wykorzysta najlepiej jak to możliwe.

Więcej informacji o idei wsparcia Fundacji inCanto i akcji Przesuń przecinek udzieli:

Justyna Stolarska

specjalistka ds. fundraisingu

tel. 501 303 089
j.stolarska@fundacjaincanto.pl