10.01.2023

Rekordowy rok Fundacja w liczbach

Rekordowy rok Fundacja w liczbach

Miniony rok w Fundacji zaliczamy do wyjątkowo udanych: dzięki spektakularnej akcji crowdfundingowej, ukazała się kolejna książka sir Rogera Scrutona Zrozumieć muzykę, byliśmy w Estonii, by zarejestrować wymarzoną płytę zespołu Linnamuusikud Nutu laulud, która trafiła w Wasze ręce w sierpniu 2022 r., zorganizowaliśmy kolejne odsłony naszych flagowych projektów – festiwali Musica Divina i Rezonanse, zyskujących coraz większą publiczność, uznanie i wsparcie społeczne. Wisienką na tym okazałym torcie jest użyczenie Fundacji nowej siedziby i przeprowadzka biura do miejsca pozwalającego rozwinąć naszą działalność i dającego nieporównywalnie większy komfort pracy.

Jednak minione 12 miesięcy to nie tylko pasmo spektakularnych sukcesów – z powodu szalejącego kursu Euro, radykalnych podwyżek cen biletów lotniczych, a także cen paliwa, wyżywienia czy wydruków, festiwale pochłonęły dużo więcej środków planowaliśmy i pomimo wszelkich starań, cięć, przesunięć i oszczędności, zostaliśmy na koniec roku ze sporą dziurą budżetową do zasypania.

Musieliśmy zwrócić się do Was z prośbą o wsparcie, początkowo poprzez newsletter, a w połowie grudnia – w naszych mediach społecznościowych. Wasza odpowiedź na ten apel przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, zalaliście nas falą dobra, życzliwości, modlitwy i – przede wszystkim – wymiernego wsparcia. Dlatego w pierwszej kolejności: dziękujemy Wam ogromnie – Wasza pomoc (oprócz wymiaru finansowego) bardzo dużo dla nas znaczy, daje ogromną motywację do dalszej pracy i utwierdza w przekonaniu, że działalność Fundacji ma sens. Teraz jesteśmy Wam winni podsumowanie, zatem zobaczcie, jak wyglądał miniony rekordowy rok w liczbach i złotówkach.

19 486,90 zł

zebraliśmy w dwa tygodnie od prywatnych darczyńców na zasypanie festiwalowej dziury budżetowej

55 849,32 zł

na cele statutowe od darczyńców prywatnych

52 493,00 zł

52 012,00 zł

  • W ramach ostatniej kryzysowej akcji, (tylko od 14.12 do końca roku) zebraliśmy w sumie 19 486,90 zł od prywatnych darczyńców (były to wpłaty na Musica Divina oraz na ogólne cele Fundacji). Pozostałą część braków uzupełniliśmy dzięki rekordowej grudniowej sprzedaży w sklepie Zachwyceni.online! (Szczególne dzięki dla Tomasza Samołyka za kolejne polecenie naszych kartek świątecznych – ledwo nadążaliśmy z pakowaniem!)
  • Przez cały 2022 rok otrzymaliśmy na cele statutowe od darczyńców prywatnych 55 849,32 zł, z czego ponad połowa – 28 660,00 zł – pochodzi od Zachwyconych – Darczyńców, którzy pomagają nam regularnie.
  • Na konto Musica Divina, w ramach Festiwalu Społecznego w 2022 wpłynęły 52 493,00 zł, z czego 38 663,00 zł, czyli ponad 2/3, pochodzi od Patronów Festiwalu, wpłacających regularnie.
  • W 134 dni zebraliśmy 52 012,00 zł na wydanie Understanding Music (Zrozumieć muzykę) – książki Sir Rogera Scrutona w ramach akcji crowdfundingowej. Zbiórkę wsparło 287 Darczyńców.

Jesteśmy zatem świadkami nie tylko rekordowego wzrostu Waszego zaangażowania, ale przede wszystkim rodzącego się środowiska, które wspólnie jest w stanie osiągnąć BARDZO wiele.

Czy to rozwiązuje wszystkie problemy? Na pewno nie. Ale to bardzo jasny sygnał, że warto marzyć dalej i nie należy nigdy się poddawać mając tylu życzliwych ludzi wokół!
Z tą radosną myślą wyjechaliśmy na parę dni poza miasto, by zaplanować kolejny rok, licząc, że przy Waszym nieustannym wsparciu znowu ruszymy we właściwą stronę – ku bezpieczeństwu, stabilizacji i realizacji kolejnych ambitnych celów! Z całą pewnością, bez Waszego wsparcia nie byłoby ani sukcesów ubiegłego roku, ani jasnych widoków na przyszłość.
Z całego serca dziękujemy!

Podziel się naszymi informacjami