15.02.2019

Nowa data lutowego spotkania o Pieśni nad pieśniami

Zaplanowane na 6 lutego piąte już spotkanie z cyklu Wielka woda nie zdoła zgasić miłości nie mogło się odbyć. Powiadomieni w ostatniej chwili uczestnicy nie rozeszli się jednak do domów i spędzili z nami czas na miłej rozmowie w biurze Fundacji. Bardzo dziękujemy!

Na szczęście, co się odwlecze to nie uciecze. Już 20 lutego odbędzie się zaległe spotkanie, które jak zawsze poprowadzi Michał Wilk. W gotowości jest również zespół Flores Rosarum, prowadzony przez s. Susi Ferfoglię, który odpowie za warstwę muzyczną spotkania. Skoro Flores Rosarum, to należy się spodziewać utworów monodycznych – tym razem będą to antyfony gregoriańskie, których teksty zostały wprost zaczerpnięte z omawianej cyklicznie księgi Pieśni nad pieśniami.

Projekt Wielka woda nie zdoła zgasić miłości trwa w Fundacji inCanto od października ubiegłego roku. Przewidziany jest jako cykl 9 spotkań, których przedłużeniem będzie publikacja powstała na bazie wykładów. Do książki zostanie dołączona płyta z muzyką opartą o teksty Pieśni nad pieśniami w języku polskim.

Więcej o projekcie, jego korzeniach i perspektywach można wysłuchać w audycji Duchowe Koło Kultury wyemitowanej kilka tygodni temu w Radiu Kraków. Na szczęście wciąż jest dostępna w archiwum.

Kiedy?

20 lutego 2019, godz. 17:30

Podziel się naszymi informacjami