29.04.2020

Kultura w kwarantannie #1 - Maria Klich

Kultura w kwarantannie #1 - Maria Klich

Wydawałoby się, że w czasie kwarantanny, kiedy zamknięte są muzea, filharmonie, galerie, teatry i kina, głodni kultury, będziemy oglądać każdy koncert/spektakl/wystawę online. Jak się okazało – oferta dla spragnionych kontaktu ze sztuką jest tak szeroka, że trudno coś wybrać, a zalewani kolejnymi propozycjami w mediach nie tylko społecznościowych, nie wiemy, na co się zdecydować i przegapiamy prawdziwe perełki. Poprosiliśmy zatem naszych Przyjaciół o rekomendacje kulturalne na czas kwarantanny. Dziś odcinek pierwszy. 

Internet stoi przed nami otworem, przeciwieństwie do naszego miasta, naszych miejsc i naszych przyzwyczajeń. Nie płaczmy. Odkryjmy coś, czego może byśmy nie odkryli.
Co wybieram z tej ogromnej oferty kulturalno-edukacyjnej?Coś dla zdobycia nowej wiedzy, coś dla wzruszeń estetycznych, i wreszcie coś dla balansu duchowego. Polecam Wam w tym wyjątkowym czasie trzy sposoby na jego spędzenie:

1. Wykłady z kontrapunktu Aleksandra Mocka. Dobrze powiedziane, a do tego zajmujące i skłaniające do dalszych studiów nad materią.

2. Film God’s composer Tomas Luis de Victoria. Zrealizowany przez BBC dokument z udziałem zespołu The Sixteen. Ciekawa opowieść o życiu jednego z moich ukochanych kompozytorów i wiele pięknej muzyki.

3. Liturgia godzin z Benedyktynami w Tyńcu – oczywiście online (godz. 6.00, 12.50, 17.00, 19.30). Można się pomodlić, posłuchać jak mnisi pięknie śpiewają chorał i pośpiewać sobie z nimi bez obawy, że „z-tymi-psalmami-to-nigdy-nie-wiadomo-o-co-chodzi-i-i-tak-będę-nierówno”.

Bądźcie zdrowi i żyjcie szczęśliwie.

Maria Klich

Jeżeli chcielibyście podzielić się z nami swoimi propozycjami, piszcie do nas. Czekamy na Wasze e-maile i wiadomości w mediach społecznościowych.

Podziel się naszymi informacjami