8.01.2020

Co nas czeka w 2020?

Jak tam Wasze noworoczne postanowienia? Robicie jakieś w ogóle czy to strata czasu? 

U progu 2020 roku postanowiliśmy nie tyle zobowiązać się zrealizowania konkretnych projektów, ale zerknąć, co w tej bliższej i dalszej perspektywie jest możliwe. Jeśli jesteście ciekawi, co przed nami, chętnie Wam opowiemy, jak może wyglądać najbliższy czas, jeśli Pan Bóg (i Zachwyceni) pozwolą. 

Chcemy stać się Organizacją Pożytku Publicznego

Fundacja inCanto skończyła dwa lata, a to nie tylko powód do zjedzenia tortu z dwoma świeczkami, ale także najwyższa pora pochwalić się dotychczasową działalnością i zawalczyć o status OPP. To pozwoli nam stać się beneficjentami odpisów podatkowych wszystkich tych, którzy w rocznym zeznaniu zlecą fiskusowi odpalenie nam 1% z tego, co i tak mu oddajecie. Właśnie ruszamy z procedurą weryfikacyjną. Oby udało nam się jeszcze w tym roku!

Wydamy (wreszcie!) książkę Sir Rogera Scrutona

Ten projekt spędza nam sen z powiek i jest jedynym, którego nie „dowieźliśmy” szczęśliwie do planowanego końca w 2019 roku. Tym bardziej nie brakuje nam motywacji, żeby skończyć to, co zaczęliśmy. Bardzo pocieszający jest fakt, że dzięki Waszej pomocy jesteśmy spokojni o finanse – teraz pracujemy nad ostatecznym tekstem, który okazał się nadspodziewanym wyzwaniem dla tłumaczy. Taką książkę wydaje się raz w życiu – musi być dopieszczona w każdym calu. Dlatego przechodzi właśnie gruntowną muzykologiczną konsultację, po której zaczniemy skład i wydruk. Jeszcze wiosną tego roku będziecie trzymać ją w dłoniach – nie może być inaczej!

Zorganizujemy kolejną odsłonę Musica Divina wraz z warsztatami dla wokalistów

Jak już ogłaszaliśmy jesienią – między 6 a 13 sierpnia po raz kolejny spędzimy tydzień z absolutnie niezwykłymi artystami i ich zachwycającą muzyką. Czeka nas 6 koncertów i 2 grupy warsztatów wokalnych z wybitnymi prowadzącymi (I warsztat: 7-10 sierpnia, II warsztat: 10-13 sierpnia). Rezerwujcie urlopy i bądźmy znowu tłumnie na koncertach, warsztatach, spotkaniach z artystami i liturgiach festiwalowych!

Zorganizujemy zbiórkę i nagranie płyty, o której marzyliśmy od lat!

Ze względu na dobro projektu nie możemy mówić za wiele, ale czeka nas nie lada gratka, o ile kolejny raz uda nam się przekonać Was, by wesprzeć projekt w formie zrzutki crowdfundingowej. Tym razem marzymy o płycie naszych Przyjaciół z pewnego bałtyckiego kraju… Więcej szczegółów już naprawdę niebawem. 

Będziemy nadal wspierać i współorganizować piękne liturgie

Chcemy nadal angażować się w celebracje najważniejszych świąt w roku liturgicznym u oo. Zmartwychwstańców. Będziemy tam obecni ze swoim śpiewem i okolicznościowymi publikacjami. Marzy nam się zbudowanie stałego zespołu kantorów i scholi, by móc śpiewać jeszcze piękniej i regularniej. W tej sprawie możecie do nas pisać w każdej chwili. 

Chcemy podwoić liczbę Zachwyconych

To ambitny cel, ale tylko ambitne cele można sobie stawiać mając tak rozbudowane plany. Fakty są takie, że bez większego regularnego wsparcia nie rozwiniemy skrzydeł, dlatego będziemy wytężali siły by grono Zachwyconych było coraz liczniejsze (ale nie mniej elitarne 🙂 ) Będziemy prosić Was o pomoc w dotarciu do ludzi, dla których piękno jest w życiu bardzo istotne, którzy chcieliby go doświadczać częściej i intensywniej, którzy chcieliby również więcej wartościowej sztuki w Kościele. 

To może być piękny rok, który rozpoczynamy z wielkim zapałem. Wymieniliśmy tylko te projekty, o których wiemy lub możemy napisać już teraz. Jesteśmy przekonani, że czekają nas (i Was) również niespodzianki. Pamiętajcie też, że w 2020 roku trwa nieprzerwanie projekt Miriam z Michałem Wilkiem i Cracow Baroque Consort. Nieustannie rozwijamy sklep internetowy Fundacji, w którym znajdziecie nasze wydawnictwa i nigdzie indziej niedostępne płyty, a także pokaźny już zbiór nut na cały rok liturgiczny. Słowem – to będzie (kolejny) ciekawy rok! Spędźcie go z nami!

Podziel się naszymi informacjami