5.12.2018

Zaśpiewaj z nami na Pasterce

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy we wspólnocie – wspólnocie bliskich: rodziny i przyjaciół. To także szczególny czas dla wspólnoty Kościoła, kiedy to jednoczymy się, by razem świętować przyjście na świat Dzieciątka i oddać Mu cześć. Niektóre wspólnoty – te małe, lokalne – potrzebują naszej pomocy, aby zapewnić godną oprawę uroczystości. Co roku wkładamy wiele pracy w przygotowanie wigilijnej kolacji – teraz chcemy też wziąć udział w przygotowaniach bożonarodzeniowej liturgii.

Dlatego Fundacja inCanto wspiera organizację pasterki oraz uroczystej świątecznej sumy 25 grudnia w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Łobzowskiej w Krakowie.

Dlaczego właśnie tam? Jest to kościół, w którym księża potrzebują pomocy świeckich w sposób szczególny – nie mają parafii, specjalnej uwagi, rzucającego się w oczy miejsca na mapie Krakowa. Dysponują jedynie niewielką przestrzenią kościoła o ciekawej historii i architekturze – dawniej miejsce to skupiało krakowskich artystów i intelektualistów, ale od czasów wojny i zamknięcia seminarium zmartwychwstańców w PRL nie miało szansy odzyskać dawnej świetności. Zmartwychwstańcy są także przyjaciółmi naszej fundacji, a posługujący na Łobzowskiej o. Lucjan Bartkowiak CR należy do naszej Rady Programowej.

Chcemy pomóc w zorganizowaniu scholi, która zaśpiewa podczas liturgii – sami też się w nią włączymy. Potrzebujemy wokalistów (wszystkich głosów), którzy będą w stanie sprawnie przygotować prosty repertuar czterogłosowy (nie przewidujemy wielu prób). Przez cały rok nasza fundacja zachwyca piękną muzyką – teraz z pomocą muzyki chcemy zachwycić się pięknem narodzin Chrystusa. Zachwyćcie się z nami!

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia i przesyłania swoich zgłoszeń na adres poczta@fundacjaincanto.pl. Nie zapomnijcie napisać, jakim głosem śpiewacie! Repertuar i terminy prób podamy w najbliższych dniach.

Jeśli nie możecie lub nie chcecie dołączyć do scholi, wielką radość sprawi nam także Wasza obecność na obu mszach. Będzie to dobra okazja do obejrzenia nowej szopki u zmartwychwstańców, której przepiękne, unikatowe figurki wyszły spod ręki znanej rosyjskiej artystki, Gulyi Alekseevej.

Podziel się naszymi informacjami