2.05.2018

Koncert Jerycho: Surgit Leo Fortis

Jeszcze nie opadły emocje po ostatnim camera IN canto, podczas którego Bartosz Izbicki opowiadał o najnowszej płycie zespołu Jerycho – Surgit Leo Fortis, a podekscytowani już zapowiadamy koncert promujący ten projekt.

Już 4 czerwca, w murach kościoła pw. śś. Piotra i Pawła w Opactwie Tynieckim zabrzmią wielkanocne utwory średniowieczne i renesansowe. Więcej o samej płycie i artystach można przeczytać tutaj.

Kwietniowa premiera płyty podczas camera IN canto i nadchodzący koncert są wstępem do dalszej współpracy zespołu Jerycho z naszą Fundacją, o czym mówi jej prezes, Łukasz Serwiński:

koncert Jerycho w Krakow

Jerycho to jeden z najbardziej ambitnych polskich zespołów zajmujących się muzyką dawną i – co dla nas szczególnie istotne – jeden z nielicznych, który do swoich projektów podchodzi z perspektywy wiary. Za sprawą Bartosza Izbickiego, jego niestrudzonych poszukiwań i muzycznej wyobraźni Jerycho ma szansę stać się marką rozpoznawalną w całej muzycznej Europie.

Jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć zespołowi w promowaniu ich najnowszego albumu Surgit Leo Fortis. Wierzę, że przy odrobinie szczęścia, nasza współpraca może się w niedalekiej przyszłości jeszcze bardziej zacieśnić.

Współorganizatorem koncertu jest Fundacja Chronić Dobro, której celem jest ratowanie dziedzictwa kulturowego opactwa Benedyktynów w Tyńcu oraz propagowanie duchowości benedyktyńskiej.

Patroni medialni

Współorganizator

Kiedy?

4 czerwca 2018, godz. 20:30

Gdzie?

Kościół pw. śś. Piotra i Pawła
Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
Kraków, ul. Benedyktyńska 37

Podziel się naszymi informacjami