7.05.2018

Paschalne barwy chorału

Chorał gregoriański przebijał się w tle wielu spotkań z cyklu camera IN canto, pora poświęcić mu nieco więcej uwagi i powierzyć mu rolę gwiazdy wieczoru”. Nasze zaproszenie przyjął br. Karol Cetwiński OSB, który zaprezentuje nam chorał w wydaniu benedyktyńskim. I właśnie słowo zaprezentuje” doskonale oddaje formę spotkania: otóż nasz gość nie tylko nam o chorale opowie, ale i wykona omawiane utwory. Wisienką na torcie będzie możliwość nauczenia się, pod okiem specjalisty, wycinka benedyktyńskiego śpiewu.

W repertuarze spotkania znajdą się wybrane utwory z Triduum Paschalnego zawarte w Graduale Christus z Wielkiego Piątku, Tractus Sicut cervus z Wielkiej Soboty​ oraz Graduale Haec dies z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, a także do śpiewy mszalne z okresu wielkanocnego.

br. Karol Cetwiński OSB – urodził się w Grodzisku Maz. w 1991 r., gdzie ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu, później był członkiem wielu schól i chórów, m.in. chóru Epifania oraz Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Do opactwa benedyktynów w Tyńcu wstąpił 4 stycznia 2012 r. Po ukończeniu nowicjatu prowadził warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Studiuje w kolegium filozoficzno-teologicznym oo. Dominikanów. Pomaga przy edycji nowego antyfonarza łacińskiego i opiekuje się częścią ogrodu.

Kiedy?

10 maja 2018, godz. 17:30

Podziel się naszymi informacjami