8.04.2020

Triduum Sacrum - online z Łobzowskiej

W te podwójnie niezwykłe Święta, zapraszamy Was do wspólnej modlitwy, oczywiście za pośrednictwem mediów społecznościowych Fundacji. Poprzez nasz fanpage na Facebooku będziemy transmitować liturgie Triduum Sacrum i mszę świętą w Niedzielę Zmartwychwstania. Nie zabraknie też błogosławienia pokarmów w Wielką Sobotę. Zgromadźmy się, aby być jedno, aby towarzyszyć Chrystusowi godzina po godzinie, aby wspólnie cieszyć się radością Zmartwychwstania. „Spotkajmy się” ze Zmartwychwstańcami, którzy także za nami wszystkimi tęsknią i zapraszają nas gorąco do przeżycia Świąt razem z nimi, tym bardziej, że przez całą oktawę Wielkanocy w kościółku przy ul. Łobzowskiej można uzyskać odpust zupełny (działa online).

Kochani Przyjaciele!

Pascha Chrystusa jest Jego Przejściem z tego świata do Ojca. Nasz Pan czekał tej „godziny”, która choć okazała się boleśnie miażdżącą, stała się godziną chwały. Chwałą Boga, jak uczą Ojcowie Kościoła, jest człowiek, człowiek pełen życia, pełen Zoe Boga, czyli istnienia zakotwiczonego w Odwiecznym Ojcu, przez Syna w Duchu Świętym. Godzina Chrystusa jest naszą godziną, naszym chrztem, naszym wszystkim, co napełnia nas Życiem.
Choć czasy są trudne, zapraszamy Was, kochani nasi Przyjaciele, do przeżycia tej liturgicznej „Godziny naszego Pana” razem z nami, w czasie liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Sprawować ją będziemy i transmitować live poprzez fanpage na Facebooku Fundacji inCanto w następujących terminach: w Wielki i Święty Czwartek we Mszy Świętej Stołu Pańskiego o 18.30, w Wielki i Święty Piątek w Liturgii Męki Pańskiej o 18.30 i w sobotnią noc w Liturgii Wigilii Paschalnej o 21.00. W Świętą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego liturgia Mszy Świętej o 10.00.
Ponadto pragniemy być z Wami w sobotnie popłudnie, abyście mogli poświęcić dary stołu na wielkanocne śniadania, dlatego w Wielką Sobotę o godz. 15.00 chcemy modlić się razem z Wami i pobłogosławić przygotowane przez Was pokarmy. Przygotujcie sobie oczywiście koszyczki, napełnijcie miseczki wodą (niekoniecznie święconą). My pobłogosławimy a Wy w domach pokropicie to, co zostanie pobłogosławione.

Zmartwychwstańcy z Łobzowskiej

Podziel się naszymi informacjami