25.03.2020

Wyleję w owych dniach Ducha mego

W związku z zaistniałą sytuacją zmuszeni jesteśmy założyć, że tegoroczne celebracje Triduum Sacrum i Uroczystości Zmartwychwstania odbędą się bez udziału wiernych, zatem nie spotkamy się na wspólnym świętowaniu ani w naszym ukochanym kościółku przy ul. Łobzowskiej w Krakowie, ani w żadnym innym. Ufni w Boże Miłosierdzie liczymy, że za kilka tygodni będziemy mogli wspólnie przeżywać Eucharystię w naszych świątyniach, a nie przed ekranami komputerów i telewizorów. Zatem już dziś zapraszamy Was serdecznie do wspólnego świętowania Pięćdziesiątnicy w kościele oo. Zmartwychwstańców na ul. Łobzowskiej. Dołączcie do scholi, służby ołtarza, bądź zwyczajnie przyjdźcie się z nami pomodlić i dzielić paschalną radością. Szczegóły podamy wkrótce, możecie być pewni, że będzie pięknie, uroczyście i „na bogato”!

Już dziś serdecznie dziękujemy za wsparcie zbiórki, z której środki miały być przeznaczone na wydrukowanie śpiewników na Triduum Sacrum. Całą kwotę wykorzystamy na przygotowanie materiałów na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zbiórka jest wciąż aktywna, więc każdy może przelać swój datek i przyczynić się do przygotowania pięknej Liturgii.

Tymczasem życzymy Wam dobrego przeżycia pozostałego nam czasu Wielkiego Postu i pamiętajcie – Chrystus już dla nas zmartwychwstał, zwyciężył śmierć, niech te trudności, które teraz nas dotykają, nie pozbawią nas świętowania Paschy.

Podziel się naszymi informacjami