24.02.2020

Schola na Triduum u Zmartwychwstańców

Schola na Triduum u Zmartwychwstańców

Nie zawsze to, co najbardziej spektakularne, jest najważniejsze. Mimo, że w ciągu roku podejmujemy się dużych wyzwań artystycznych i logistycznych, jak wszyscy wierzący katolicy czerpiemy siłę, nadzieję i motywację przede wszystkim z celebracji największych świąt chrześcijaństwa. Bez tego nasze wysiłki na innych polach jakoś straciłyby swój powab i zostałyby pozbawione swojej istotnej części. Dlatego jest to dla nas wielkie wyróżnienie, że mamy w Krakowie miejsce, w które możemy zaangażować swój czas i sprawić, by celebracja Triduum Sacrum była bardziej uroczysta i przynosząca umocnienie nie tylko nam, ale  także wiernym, którzy na nią czekają. 

Zatem już po raz trzeci zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w śpiew w czasie Świętego Triduum Paschalnego w kościele oo. Zmartwychwstańców przy ul. Łobzowskiej w Krakowie. To miejsce od kilku lat budzące się do życia i do entuzjazmu siłą wielu wielu osób, którym leży na sercu wspólnota i dobro Kościoła. Jeśli chcecie przeżyć te najważniejsze w całym roku liturgicznym dni w niezwykły sposób i dać coś od siebie, to jest to doskonała okazja. 

Wzorem ubiegłych lat zapraszamy Was do czterogłosowej scholi, która w oparciu o wybór tradycyjnych pieśni liturgicznych przygotuje śpiew na Mszę Wieczerzy Pańskiej, Liturgię Męki Pańskiej i Wigilię Paschalną. Zapraszamy mężczyzn i kobiety do wszystkich czterech głosów (sopran, alt, tenor, bas). 

Wszystkich chętnych uprzejmie prosimy o wypełnienie krótkiego formularza oraz o podanie tego zaproszenia dalej, byśmy mogli ze spokojem i bez drżenia o obsadę poszczególnych głosów skupić się na przygotowaniu śpiewu.

Chcielibyśmy zadbać również o śpiewniki dla wiernych, które rokrocznie drukujemy dzięki hojności Darczyńców. Aby wesprzeć ten cel i dołączyć się do budowania pięknej liturgii wystarczy przelać swój datek na nasze konto tytułem darowizna – śpiewnik (musimy zebrać 1000 zł, by projekt się udał). 

nr konta dla darowizn: 17 1140 2004 0000 3302 7727 9454

Podziel się naszymi informacjami