28.06.2018

Zachwyceni In caelestem Jerusalem

Naszych Darczyńców i Przyjaciół nazywamy Zachwyconymi. Żeby to nie było tylko pustosłowie staramy się regularnie zachwycać ich najpiękniejszą muzyką.

Każda organizacja pozarządowa, więc także Fundacja inCanto, potrzebuje odpowiedniego środowiska, w którym może wzrastać i skutecznie realizować swoją misję. Tym środowiskiem przede wszystkim są ludzie, dla których wysiłki podejmowane przez zespół Fundacji są na tyle ważne, że starają się je wspierać na różne sposoby. Przez siedem miesięcy funkcjonowania nasza Fundacja dorobiła się licznego grona takich osób. Są to oczywiście nasi regularni Darczyńcy, osoby uczestniczące w naszych wydarzeniach, dobrodzieje wspierający nas sprzętowo, artyści którzy występują dla nas za darmo, wolontariusze nie szczędzący prywatnego czasu na nasze szalone nieraz pomysły…

Naszych Darczyńców i Przyjaciół nazywamy Zachwyconymi. Żeby to nie było tylko pustosłowie staramy się regularnie zachwycać ich najpiękniejszą muzyką. W środę, 27 czerwca odbył się specjalny koncert zatytułowany In caelestem Jerusalem, którym chcieliśmy podziękować wszystkim Zachwyconym – a więc tym, dzięki którym możemy istnieć i się rozwijać.

Na naszej inCantowej Scenie przy piecu wystąpili tym razem: Susi Ferfoglia oraz Maria i Jakub Klichowie. W programie koncertu znalazły się kompozycje św. Hildegardy z Bingen, trzy pieśni ze zbioru Cantigas de Santa Maria w polskim przekładzie Magdaleny Sendor, a także kilka pieśni sefardyjskich. Wszystko to zaaranżowane na wirginał, lirę korbową i bardzo ciekawy instrument perkusyjny – tank drum. Niezwykle spójne głosy Susi i Marii z towarzyszeniem ciekawego instrumentarium z pewnością sprostały zadaniu zachwycenia wszystkich naszych Gości.

Z całego serca dziękujemy Susi, Marii i Jakubowi za ten wieczór.
Oczywiście do grona Zachwyconych można dołączyć w każdej chwili. Bardzo Was do tego zapraszamy!

Podziel się naszymi informacjami