25.06.2018

Musica Divina projekt roku

Czekaliśmy na ten moment długo i wreszcie się doczekaliśmy. Z dumą prezentujemy Wam flagowy projekt Fundacji inCanto – festiwal Musica Divina z pewnością najważniejszy środek do realizacji naszej misji.

Musica Divina to wydarzenie, stwarzające szansę na doświadczenie sacrum w muzyce. Otwarty festiwal rozgrywający się w przestrzeni uświęconej modlitwą i bogatą tradycją jest najbardziej odpowiednim gruntem dla muzyki, która powstała dla większej chwały Boga.

Na program Musica Divina składa się pięć koncertów, podczas których będzie można usłyszeć utwory z różnych zakątków chrześcijańskiej Europy (także z Polski). W formule Festiwalu mieszczą się zarówno chorał gregoriański, polifonia renesansowa, jak i muzyka tradycyjna czy współczesna chóralistyka.

Już dziś możemy ogłosić szczegółowy plan koncertów.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty wokalne prowadzone przez Frédérica Taverniera-Vellasa i Jeana-Étienna Langianniego. Uczestnicy będą pracować nad utworami o różnej stylistyce i pochodzącymi z wielu tradycji, m.in. hiszpańskiej, mozarabskiej, korsykańskiej, bizantyjskiej czy kartuskiej.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę festiwalu: www.musicadivina.pl

Podziel się naszymi informacjami