12.04.2018

Dołącz do chóru Pawła Bębenka

(…) pod pojęciem muzyki sakralnej rozumiemy tę muzykę, która powstała dla oddawania chwały Panu Bogu i odznacza się świętością, oraz doskonałością formy. (Instrukcja o Muzyce w Świętej Liturgii Musicam Sacram, 1967)

Trwa nabór do chóru Animabile – nowego krakowskiego zespołu, prowadzonego przez Pawła Bębenka – członka Rady Programowej Fundacji inCanto, a przede wszystkim jednego z bardziej znanych twórców współczesnej muzyki liturgicznej.

Inspiracją dla powstania nowego zespołu,a zarazem kluczem do wyboru repertuaru, była chęć wykonywania ambitnej muzyki, która oprócz wysokich walorów artystycznych ma przede wszystkim zastosowanie liturgiczne. Założyciele chóru zamierzają z jednej strony przywrócić muzyce liturgicznej odpowiednią rangę, a z drugiej – wykonywać piękne utwory sakralne w odpowiednim dla nich czasie i miejscu. Animabile to zespół dla pasjonatów, którzy chcą się mocno zaangażować i rozwijać pod profesjonalnym okiem Dyrygenta.

Zespół działa już od kilku miesięcy, ale teraz nadszedł czas na poszerzenie składu, żeby w pełni wykorzystać potencjał grupy i móc zająć się bardziej wymagającym repertuarem – mówi Małgorzata Lic, współzałożycielka Animabile.

Do wzięcia udziału w przesłuchaniach zaprasza przede wszystkim sam Paweł Bębenek, a także chórzyści, którzy już teraz cieszą się ze swojego zaangażowania w zespół:

Przesłuchania odbędą się w siedzibie Fundacji inCanto, w terminach:

  • 16.04 godz. 16:00-20:00
  • 17.04 godz. 18:00-20:00
  • 24.04 godz. 18:00-20:00

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres animabile@fundacjaincanto.pl.

Można też zgłaszać się telefonicznie (w godzinach pracy biura Fundacji inCanto): tel. 12 659 28 88

Podziel się naszymi informacjami