20.03.2018

Pomóż zorganizować Triduum

Bardzo wierzymy w angażowanie energii i pomocy tam, gdzie najbardziej jej potrzeba. Wierzymy w sens lokalnych inicjatyw, pomoc małym, skromnym kościołom i wspólnotom – takim, które naszego wsparcia oczekują i realnie potrzebują. Mamy szansę dać wiele od siebie – może to jest dobry moment, żeby pokazać w praktyce, iż nie potrzebujemy już więcej od Kościoła tylko brać, ale więcej otrzymamy – dając.

Dlatego Fundacja inCanto wspiera organizację Świętego Triduum Paschalnego w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Łobzowskiej w Krakowie.

Jest to kościół, w którym księża potrzebują świeckich, dają im przestrzeń i pokornie proszą o pomoc, gdyż czują, że sami niewiele zdziałają, po ludzku nie mają nic – nawet parafii, szczególnej uwagi, dobrego miejsca na mapie Krakowa. Kościół ten ma ciekawą historię – przed wojną był miejscem skupiającym krakowskich artystów i intelektualistów, ale od czasów wojny, zamknięcia seminarium zmartwychwstańców w PRL kościół nigdy nie odzyskał swojej świetności. Jest ciekawy wewnątrz – zbudowany w stylu paleo-chrześcijańskim, niewielki (pomieści około  200 wiernych).

Chcemy się zaangażować w przygotowanie scholi, która zaśpiewa w czasie liturgii – sami też się w nią włączymy. Potrzebujemy dyrygenta oraz śpiewaków, którzy będą w stanie bardzo sprawnie przygotować prosty repertuar czterogłosowy (nie będzie wielu prób).

Bardzo prosimy dołączanie do wydarzenia i o przesyłanie swoich zgłoszeń do Agnieszki na adres: a.kosecka-wierzejska@fundacjaincanto.pl. Koniecznie napiszcie jakim głosem śpiewacie.

Podziel się naszymi informacjami