3 02 2018

Perfugium i inCanto razem

Troska o piękno i zachwyt, to nie tylko podniosłe koncerty i porywające płyty, ale także czerpanie z doświadczeń najlepszych. Dlatego spotkaniem w krakowskiej parafii św. Józefa zainaugurowaliśmy cykliczne spotkania naszej Rady Programowej.

Wspaniały moment, w którym grono wybitnych specjalistów, z którymi dotychczas kontaktowaliśmy się indywidualnie, mogło wreszcie spotkać się w jednym miejscu, poznać i posłuchać o naszej misji, założeniach, planowanych projektach i ich harmonogramie. To także czas, by czerpać z dorobku i doświadczeń członków Rady, z których działań nieustannie wypływa troska o dobro i piękno muzyki sakralnej.

To także czas nowych pomysłów, które “w wianie” wnoszą członkowie naszej rady programowej. To właśnie w czasie tego spotkania podjęliśmy decyzję o ścisłej współpracy z zespołem Perfugium, z którym będziemy realizować nowe projekty koncertowe i wydawnicze.

Niezwykłą radością napełnia nas fakt, że działający od ponad 20 lat zespół Perfugium, chce wesprzeć nasze działania swoim doświadczeniem i pięknem pieśni, które od lat wykonuje.

To spotkanie pokazało nam także, jak wielkie jest pragnienie współpracy i integracji środowiska osób, którym leży na sercu dobro Kościoła, poprzez dbałość o piękno liturgii i muzyki, która jest jej nieodłączną częścią. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy działać na rzecz rozwoju i wsparcia muzyki sakralnej i liturgicznej w Polsce, do czego przyczynią się kolejne projekty, o których niebawem…

Serdecznie dziękujemy proboszczowi parafii św. Józefa, ks. prał. Antoniemu Bednarzowi za udostępnienie sali.

Podziel się naszymi informacjami