Wyjazd weekendowy3-5 marca 2023

Słuchowisko

Słuchowisko to projekt, który zrodził się w wyniku pandemicznych ograniczeń. Okazało się jednak, że idea wspólnego weekendu, w urokliwym miejscu, z muzyką, rozmowami, filmem i po prostu niespiesznym spędzaniem czasu z innymi bardzo się wszystkim spodobała. Dlatego, choć ograniczenia pandemiczne szczęśliwie zniesiono, postanowiliśmy zorganizować Słuchowisko ponownie.

Zobaczcie co chcemy zaproponować Wam na tegorocznym Słuchowisku!


Co będzie się działo?

Czas upłynie nam na spotkaniach, rozmowach, słuchaniu, modlitwie, wspólnych posiłkach i siedzeniu do późna w nocy 🙂

Najważniejszymi punktami programu będą:

  • prelekcja o filmie Andrieja Tarkowskiego Andriej Rublov, którą poprowadzą Ola i Tomasz Samołykowie,
  • wieczór z muzyką w wykonaniu Stefana Plewniaka,
  • prapremierowy pokaz krótkometrażowego filmu Taivo, który nagraliśmy w kwietniu ubiegłego roku w Estonii.

Dokąd wyjeżdżamy?


Pod samuśkie Tatry! A konkretnie do Willi Anna w Poroninie, położonej u podnóża Galicowej Grapy i 50 metrów od potoku Poroniec. Miejsce gwarantuje dogodny dojazd zarówno samochodem, jak i transportem publicznym, a zarazem znajduje się w bardzo urokliwej okolicy, pięknej o każdej porze roku.

W ośrodku dostępne są pokoje 2-5 osobowe z własnymi łazienkami, a na dole znajduje się odpowiednia przestrzeń do wspólnych posiłków i spotkań. Na czas wyjazdu cały ośrodek będzie zarezerwowany wyłącznie dla naszej grupy!


Kiedy odbędzie się Słuchowisko?


Na miejscu spotkamy się w piątek, 3 marca po południu (ok. 17:00), a pożegnamy w niedzielę, 5 marca, po obiedzie (ok. 15:00).


Jak spędzimy ten czas?


Tak jak w ubiegłym roku hasłem-kluczem programu Słuchowiska jest „dla chętnych”. Zatem to Wy decydujecie, w którą proponowaną przez nas aktywność się włączacie. Głównym celem wyjazdu jest odpoczynek, mający oczyścić głowę i skłonić do myślenia o tym, co w codziennym zabieganiu trudno uchwytne.
W tym roku nasz wyjazd będzie szczególny, bo przypadnie w Wielkim Poście, zatem to, co zaplanowaliśmy będzie miało odmienny charakter niż przed rokiem. Jesteśmy jednak pewni, że się nie zawiedziecie!


Do kogo adresujemy Słuchowisko?


Zapraszamy wszystkich, którym dobrze zrobi taki inspirujący czas spędzony z dala od miasta. Będzie nam szczególnie miło gościć Patronów Musica Divina, Zachwyconych, Darczyńców, Wolontariuszy. Jednak równie serdecznie zapraszamy wszystkich tych, dla których to będzie pierwszy kontakt z Fundacją i którzy chcą poznać środowisko zbudowane wokół niej.

Zapraszamy serdecznie zarówno dorosłych, jak i rodziny z dziećmi. Na miejscu zapewnimy doświadczoną opiekunkę dla najmłodszych, aby rodzice mogli swobodnie skorzystać z zaplanowanych aktywności, które dla małych dzieci mogą być zbyt trudne.


Jakie są koszty?


Koszt uczestnictwa w Słuchowisku dla osoby dorosłej wynosi 535 zł, dla dzieci od 3 do 10 roku życia 485 zł, a dla dzieci do 3 roku życia jest bezpłatny.

Za co płacimy? Za nocleg i pełne wyżywienie: piątkową kolację, trzy posiłki w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę. Wszystko przygotowane na miejscu specjalnie dla nas!


Dojazd


Do Willi Anna nad Porońcem można dogodnie dojechać samochodem. Wokół ośrodka czeka na gości duży parking.

Niezmotoryzowani z łatwością dotrą do Willi autobusem lub pociągiem.
Autobusy do Poronina (kierunek Zakopane) odjeżdżają z dworca autobusowego MDA w Krakowie średnio co 30 minut, natomiast kolej na tej samej trasie oferuje około czterech połączeń dziennie.

Przystanek autobusowy i kolejowy znajdują się w odległości 2 km od Willi.

3-5 marca 2023

ul. Tatrzańska 56,34-520 Poronin

Ważne pytania wraz z odpowiedziami


Jak można się zapisać?

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz, który znajduje się na tej stronie, pod sekcją pytań i odpowiedzi. Prosimy o wypełnienie wszystkich danych osobowych, które umożliwią nam kontakt z Wami. Klikając przycisk Prześlij zgłoszenie zostaniecie przekierowani do strony bramki płatniczej Dotpay. Zgłoszenie jest ważne po zaksięgowaniu płatności na naszym koncie. Potwierdzenie wyświetli się po zatwierdzeniu przelewu.

Do kiedy można zrezygnować z udziału i otrzymać zwrot opłaty?

Zgłoszenia wycofane do 31 stycznia 2023 będą skutkowały zwrotem całej wpłaconej kwoty.
Rezygnacje złożone do 16 lutego zobowiązują nas do zwrotu kwoty pomniejszonej o 215 zł (to opłata rezerwacyjna, którą musimy uiścić w tym czasie).
Po 16 lutego wniesione opłaty stają się całkowicie bezzwrotne. Nie będziemy mogli zwrócić nawet części wpłaconych środków.

Jest jednak dobra wiadomość! Dopuszczamy zamiany, więc jeśli musisz zrezygnować, na opłacone przez Ciebie miejsce chętnie przyjmiemy inną osobę. Możesz zgłosić ją samodzielnie lub sami damy Ci znać o chętnych z naszej listy rezerwowej.

Jaki jest standard pokoi? Jak będzie wyglądało zakwaterowanie?

Pokoje są bardzo przytulne, w standardzie agroturystycznym i stylu zakopiańskim, tak jak cała Willa. Mogą pomieścić od 2 do 5 osób, a każdy z nich jest wyposażony w łazienkę, ręczniki, lodówkę, czajnik, a nawet telewizor (choć nie kryjemy nadziei, że nie będzie Wam potrzebny).
Pokoje będziemy przydzielać w miarę napływających zgłoszeń i konsultować naszą propozycję z Wami.

Jaką drogą i do kiedy mogę zgłosić wyjątki dotyczące mojej diety?

Wszelkie kwestie dotyczące rodzaju diety lub wykluczeń pokarmowych podaj proszę w ramce na ważne informacje, na etapie wypełniania Formularza zgłoszeniowego.
Jeśli zgłosisz nam specjalne potrzeby dopiero podczas pobytu nie możemy zagwarantować, że uda się nam zapewnić odpowiednie dostosowanie posiłków.

Co trzeba ze sobą zabrać?

Gospodarze bardzo proszą o zabranie ze sobą obuwia domowego, do chodzenia po Willi. My radzimy za to, aby wziąć wygodne i szczelne buty do spacerowania po podtatrzańskich pagórkach.

Czy warto przyjechać z dziećmi?

Tak. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Na czas wydarzeń wymagających ciszy i skupienia zorganizujemy zajęcia dla najmłodszych w osobnym pomieszczeniu.

Formularz zgłoszeniowy


Na tę chwilę lista uczestników Słuchowiska jest pełna. W razie zwolnienia miejsc, niezwłocznie damy znać w tym miejscu.


 
    


Wybieram sposób płatności:             

  

  
Tomasz Samołyk – vloger, publicysta, montażysta i muzyk, ambasador Fundacji inCanto. Na swoim kanale na YouTube komentuje wydarzenia społeczne, polityczne, kulturalne i religijne. Jego mistrzem duchowym jest Tomasz à Kempis. O sobie mówi:

Urodziłem się 14 lutego 1989 roku i jestem z Kępia Zaleszańskiego (województwo podkarpackie). Przez większość swojego życia łudziłem się, że skupienie się na sobie przyniesie mi szczęście. Od niedawna wiem, że potrzeba, by On wzrastał, a ja się umniejszał (J 3, 30). Moja mama z pewnością pójdzie do nieba, a tata jest moim jedynym na świecie autorytetem.

Aleksandra Samołyk – absolwentka Edukacji Artystycznej na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem i grafiką warsztatową. Związana ze Wspólnotą Twórców Chrześcijańskich Vera Icon. Lubi przekazywać swoją pasję innym w formie warsztatów, a także słowa pisanego. Prowadziła zajęcia artystyczne w Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha i Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Stefan Plewniak – polski skrzypek barokowy, dyrygent i producent muzyczny. Jest pierwszym dyrygentem Orchestre de l’Opera Royale Versailles i byłym dyrektorem muzycznym Warszawskiej Opery Kameralnej. Założyciel i kierownik muzyczny orkiestry Il Giardino d’Amore oraz Cappella dell’Ospedale della Pietà Venezia. W 2016 roku założył Orkiestrę Symfoniczną FeelHarmony.

Stefan Plewniak jest także założycielem ekskluzywnej wytwórni płytowej Ëvoe Records, która cieszy się zainteresowaniem i uznaniem prestiżowych międzynarodowych magazynów i stacji radiowych.

Jako dyrygent i skrzypek zyskał miano „mistrza chemii emocjonalnej”, „huraganu na scenie”.

Gościnnie dyrygował uznanymi orkiestrami w Polsce i za granicą, występując w prestiżowych salach koncertowych, na uznanych festiwalach i ważnych imprezach muzycznych. Ma na swoim koncie współpracę z takimi muzykami jak Natalia Kawałek, Jakub Józef Orliński, MIKA, Miriam Albano, Samuel Mariño.

Plewniak realizuje swoją pasję pedagogiczną w Prywatnym Instytucie Smyczkowym NOR59 w Oslo założonym przez Thorna Magnusa Reymerta.