15.12.2023

Musica Divina wyróżniona wśród najlepszych inicjatyw pozarządowych w Małopolsce

Musica Divina wyróżniona wśród najlepszych inicjatyw pozarządowych w Małopolsce

Czasami, w chwilach wytężonej pracy przed Musica Divina lub frustracji na tle niespodziewanych trudności powtarzamy sobie, że trzeba się napiąć i skoncentrować jak najmocniej na idei – przecież innej nagrody, niż satysfakcja, że mimo wszystko daliśmy radę, nie będzie! Nie działamy dla poklasku, ale z poczucia misji i wartości tego, w co inwestujemy całych siebie. Oczywiście nie do przecenienia jest radość Słuchaczy – w końcu dla nich to robimy. Jednak lato szybko mija, przychodzą długie jesienno-zimowe wieczory, kiedy najtrudniej znaleźć nowe siły, ale za to bez trudu znajdują się powody do narzekań i znużenia.

No i nadszedł miniony wtorek i wszystko nam popsuł – dzień, który postawił nas w absolutnie niecodziennej sytuacji! Już nie możemy marudzić sobie spokojnie dalej, tkwić w przekonaniu, że tylko Pan Bóg i nasze matki widzą inCantowe starania. Bo oto te wszystkie powszednie trudy i znoje zostały zauważone, a – co gorsza – docenione!

Podczas gali XIX edycji konkursu „Kryształy Soli”, organizowanego przez Województwo Małopolskie zostaliśmy wyróżnieni spośród kilkunastu innych nominowanych, za organizację festiwalu Musica Divina w kategorii „Najlepsza inicjatywa pozarządowa w Małopolsce”. „Kryształy Soli” to nagroda przyznawana organizacjom pozarządowym za ich działalność w różnych dziedzinach. Otrzymaliśmy piękny dyplom, bukiet kwiatów, niezliczoną ilość drobnych upominków, a przede wszystkim wiele ciepłych słów świadczących o tym, że Musica Divina naprawdę zapadła jury konkursu w pamięć.

Zyskaliśmy przeświadczenie, że poza grantami, które udaje się nam co jakiś czas pozyskać, możemy liczyć także na inne formy dowartościowania i zmotywowania do dalszej pracy!

Fakty są takie, że na co dzień otrzymujemy ogrom wsparcia, duchowego i finansowego od rzeszy osób, którym zależy na dobru Fundacji i na tym, byśmy mogli działać w imię ważnych wartości. To jest fundament, którego nie da się przecenić i bez którego nic byśmy nie zdziałali. Dlatego ta nagroda należy się nie tylko nam, ale przede wszystkim Mecenasom, Patronom, Ambasadorom, Partnerom, Przyjaciołom i festiwalowej Publiczności!

Kochani, Drodzy, Szanowni!
Planując już wytrwale kolejne sierpniowe koncerty, dedykujemy Wam tę naszą chwilę radości z wdzięcznością, że mamy się dla kogo frustrować i trudzić. A wszystkim, którzy zadecydowali o przyznaniu nam tego miłego wyróżnienia serdecznie dziękujemy! Odwdzięczymy się jak najpiękniej potrafimy.

Podziel się naszymi informacjami