24.08.2022

Festiwal Musica Divina – czy nadal warto go robić?

Festiwal Musica Divina – czy nadal warto go robić?

Pięć lat trwania Musica Divina to okres, który – jak zakładaliśmy – ma przynieść odpowiedź na pytania: czy pomysł się sprawdza, czy rysują się przed nim jasne perspektywy na przyszłość i czy warto nadal to robić. Już kilka tygodni minęło od zakończenia tegorocznej odsłony Musica Divina – Tenebrae, która z wielu powodów szczególnie zapadnie nam w pamięć. Przyjrzyjmy się więc wspólnie z tego krótkiego czasowego dystansu kilku czynnikom składającym się na tegoroczny niewątpliwy sukces Festiwalu.

Rekord frekwencji


Oczywiście w naszej długofalowej strategii zakładaliśmy wzrost Publiczności Musica Divina, jednak to, co wydarzyło się tego lata przerosło nasze oczekiwania. Rozprowadziliśmy ponad 4000 bezpłatnych wejściówek – w zeszłym roku ta liczba wyniosła 2400. Nawet biorąc pod uwagę, że w tym roku więcej wydarzeń wymagało pobrania wejściówki i tak zanotowaliśmy radykalny skok popularności festiwalowych koncertów. Bardzo się cieszymy i bardzo dziękujemy!

Poziom artystyczny i jakość organizacji


Jeśli wierzyć recenzentom, którzy nie szczędzili nam ciepłych słów, zarówno program Festiwalu, jak i jakość wykonań były w tym roku źródłem szczególnej satysfakcji Publiczności. Serdecznie dziękujemy za motywujące słowa i teksty! Oddajmy im głos:

Rozwój wolontariatu


Każdego lata zespół wolontariuszy Fundacji inCanto radykalnie się powiększa. Przy tegorocznej odsłonie Musica Divina pracowało niespełna 30 wolontariuszy, co jest absolutnym rekordem! Co więcej, zainteresowanie zaangażowaniem w pracę przy Festiwalu było momentami większe niż nasze potrzeby. Rozwój wolontariatu zawdzięczamy całorocznej i bezinteresownej pracy Krzysztofa. Chcielibyśmy, aby wspólne, pełne pasji budowanie marki Musica Divina, przynosiło owoce każdemu, kto zechciał się zaangażować i poświęcić swój czas. Dlatego tak cieszymy się współpracą z kancelarią SMW Legal, która ponownie zadbała o to, żeby nasi Wolontariusze wynieśli z kontaktu z Fundacją konkretną wiedzę i kompetencje, przydatne w życiu zawodowym i prywatnym.

Partnerstwo, które budzi nadzieje


Bardzo cenimy sobie przejrzystość, synergię i wzajemną otwartość w relacjach z Partnerami Festiwalu. Tych cech dobrej współpracy doświadczyliśmy w szczególny sposób ze strony Krakowskiego Biura Festiwalowego, które po raz pierwszy zdecydowało się w wielowymiarowy sposób wesprzeć organizację Musica Divina. To, co w naszym partnerstwie ważne i obiecujące to nastawienie na wspólną korzyść i współpracę rozciągającą się nawet poza ramy samego Festiwalu. Dzięki wsparciu KBF mogliśmy m. in. gościć w Pałacu Potockich i tym samym jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność w ścisłym centrum Krakowa. Wierzymy, że to była dopiero krótka zapowiedź tego, co możemy zrobić razem w przyszłości – dla dobra Musica Divina, festiwalu Misteria Paschalia, muzyki w najlepszych wykonaniach, a nade wszystko dla dobra naszej Publiczności. Serdeczne podziękowania dla Magdaleny Doksy-Tverberg, dyrektor KBF i Joanny Broniec, kuratora festiwalu Misteria Paschalia.

Podziel się naszymi informacjami