17.02.2021

Musica Divina Bis

Musica Divina Bis

Musica Divina to wydarzenie, które nieustannie chcemy rozwijać. Rozwój warunkuje jakość, ale w obecnych czasach to również jedyny sposób na przetrwanie. Zdajemy sobie sprawę, że po roku uczestnictwa w kulturze w sposób wirtualny wszyscy mamy ochotę wrócić do normalności. Jesteśmy pewni, że niedługo tego doczekamy, jednak póki co, warto odrobinę osłodzić sobie czas oczekiwania, prawda?
Dlatego zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w Musica Divina Bis – czyli naszym festiwalu w wersji online. To wydarzenie zaplanowane szczególnie z myślą o tych, którzy z powodu pandemicznych ograniczeń nie mogli zjawić się w Krakowie w październiku 2020 oraz o tych (a wiemy, że takich osób nie brakuje), którzy o festiwalu dowiedzieli się stosunkowo niedawno i chętnie nadrobiliby zaległości.
Musica Divina Bis, podobnie jak tradycyjna odsłona festiwalu, będzie cyklem sześciu koncertów zarejestrowanych w najwyższej jakości audio w 2019 i 2020 roku. Na każdy z nich zaprosimy w kolejne sześć niedziel Wielkiego Postu.

To jeszcze nie wszystko – premierę festiwalu w wersji online połączymy z uruchomieniem profilu Musica Divina na Patronite! Chcemy zawalczyć razem z Wami o przyszłość festiwalu i spróbować stopniowo uniezależnić jego trwanie od wsparcia publicznego.
Aby sfinansować festiwal i zapewnić publiczności darmowe uczestnictwo, każdego roku składamy kilkanaście wniosków o granty ze środków publicznych i fundacji korporacyjnych. Jednak, mimo niezbitych dowodów na to, że Musica Divina się rozwija i jest potrzebna, publiczne finansowanie jest bardzo niepewne i każdego roku drżymy o przyszłość festiwalu.
Dzięki regularnemu wsparciu Patronów możemy sprawić, by festiwal Musica Divina stał się realnie naszym wspólnym dziełem i stopniowo uniezależnił się od mecenatu publicznego, a tym samym by był wydarzeniem tworzonym przez pasjonatów dla pasjonatów i ogółu społeczeństwa, na najwyższym organizacyjnym i muzycznym poziomie.
Dlatego będziemy Was prosić i zapraszać do utworzenia silnego klubu Patronów Musica Divina. Zobacz, co razem możemy osiągnąć:

W programie Musica Divina Bis znajdują się wszystkie koncerty z ostatniej odsłony festiwalu, a także dwa z roku poprzedniego, które szczególnie przypadły do gustu naszej publiczności.

21 lutego 2021

Les Chantres du Thoronet

Grands Offertories Grégoriens

Dołącz

28 lutego 2021

Friman Abrosini Vicens Trio

Nordic Psalms

Dołącz

7 marca 2021

Jerycho & Morgaine

Beatitudines – staropolski przepis na szczęście

Dołącz

14 marca 2021

Carine Tinney & Lukas Henning

Hear my prayer: A collection of prayers and psalms reflecting on old and new traditions

Dołącz

21 marca 2021

 Da Tempera Velha  

Vuestra canción, mi sentir… The Palacio Songbook adrift

28 marca 2021

Sirin

Angels and People

Zostańmy w kontakcie na dłużej!
Wszystkich słuchaczy Musica Divina Bis, którzy zapiszą się na nasz newsletter, nagrodzimy książką festiwalową z 2020 roku w formie ebooka (pdf).

    Podziel się naszymi informacjami