15.02.2021

„Jeden procent więcej piękna" – wystartowaliśmy z kampanią

„Jeden procent więcej piękna" – wystartowaliśmy z kampanią

W tym roku Fundacja inCanto ma swój wielki debiut związany z przyznanym jej statusem OPP i prowadzoną po raz pierwszy kampanią zachęcającą do odpisów 1% podatku na rzecz jej misji.
Po krótkiej kampanii zapowiadającej, którą prowadziliśmy na Facebooku i Instagramie, wystartowaliśmy z impetem 7 lutego w kościele oo. Zmartwychwstańców przy ul. Łobzowskiej 10, gdzie dzięki serdecznej gościnności Gospodarzy, na czele z o. Lucjanem Bartkowiakiem, odbyła się Niedziela z inCanto. Wraz z wolontariuszami, czekaliśmy po każdej mszy świętej przy naszym stoisku z fundacyjnymi produktami oraz ulotkami. Dodatkowo, na liturgii o godz. 10.00 śpiewało zaprzyjaźnione z nami bractwo śpiewacze San Clemente.

W ostatni czwartek, 11 lutego opublikowaliśmy również spot promujący naszą akcję, pod hasłem Jeden procent więcej piękna. Tłem kampanii są przygnębiające dane statystyczne dotyczące uczestnictwa Polaków w życiu kulturalnym, które zostały zebrane przez ostatnie 10 lat. Dla nas, jako instytucji, której celem jest upowszechnianie kultury wysokiej, te statystyki są szczególnie bolesne. Dlatego, dzięki pomocy naszych Darczyńców, chcemy poprawić tę sytuację – choćby tylko o tytułowy 1%!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.procentpiekna.pl, gdzie piszemy szerzej o idei kampanii, a także dajemy kilka rad i prostych narzędzi do wygodnego rozliczenia zeznania podatkowego, krok po kroku.
Wspólnie sprawmy, by wokół nas było o 1% więcej piękna!

Podziel się naszymi informacjami