05.12.2019

Puer natus! Powstaje schola pasterkowa dla Zmartwychwstańców

Jesteśmy w Krakowie, więc śmiało możemy powiedzieć, że tradycyjnie zapraszamy Was do czynnego przeżycia Adwentu i dołączenia do scholi liturgicznej, która zaśpiewa na Pasterce u naszych Przyjaciół, oo. Zmartwychwstańców przy Łobzowskiej 10. Kto był w ubiegłym roku z nami, ten wie z jak ogromną wdzięcznością spotyka się nasza obecność w tym kościele, który przed laty tętnił życiem, a dziś powoli wraca do dawnej świetności. Dostajemy szereg zapewnień od ojca Lucjana Bartkowiaka CR (i nie tylko), że ożywianie takich miejsc, jak ten piękny kościółek pw. Zmartwychwstania Pańskiego ma głęboki sens. Teraz jesteśmy już pewni, że inspirując podobne oddolne inicjatywy w 100% realizujemy misję fundacji, którą zakreśliliśmy na samym początku. Przecież jesteśmy po to, żeby inspirować i przywracać to, co gdzieś w meandrach historii się zagubiło.

No to skoro etap perswazji mamy już za sobą, czas na konkrety. Do scholi zapraszamy wszystkich, którzy czują się na siłach, by śpiewać w czterogłosie. Szczególnie tych, dla których opracowania ze śpiewnika Niepojęta Trójco, to chleb powszedni. Zgłoszenia wysyłajcie na adres poczta@fundacjaincanto.pl, koniecznie podajcie, w którym głosie śpiewacie. 

Spotykamy się na 4 próbach:

  1. w sobotę, 14 grudnia o 10:00 lub 16:00*
  2. w środę, 18 grudnia o 19:00
  3. w sobotę, 21 grudnia o 10:00 lub 16:00
  4. we wtorek, 24 grudnia o 23:00

*Dajcie, proszę, znać która godzina na sobotnie próby jest dla Was lepsza.

Jeśli jesteście ciekawi co będziemy śpiewać, zerknijcie tutaj

Dla wielu (dla nas na pewno!) sporą gratką będzie fakt, że scholę poprowadzi w tym roku Grzegorz Herman, wieloletni kantor schól dominikańskich oraz członek zespołu Collegium Palestrinae.

UWAGA! Wszystkich chętnych zapraszamy również w dzień wigilii do śpiewu na ostatnich w tym roku roratach, o godzinie 7:00. 

Wzorem ubiegłego roku przygotowujemy pasterkowy śpiewnik, który będzie służył nie tylko scholi, ale przede wszystkim wiernym uczestniczącym w liturgii. Dlatego, gdyby ktoś miał życzenie, by wesprzeć jego powstanie i sprawić by był piękniejszy i by go nie zabrakło, bardzo prosimy o przelanie darowizny na nasze konto bankowe tytułem darowizna na śpiewnik pasterkowy.

Dane do przelewu:
numer konta: 17 1140 2004 0000 3302 7727 9454

Podziel się naszymi informacjami