Drzewo Życia - zaśpiewaj na Triduum

6.03.2019

Drzewo Życia - zaśpiewaj na Triduum u Zmartwychwstańców

Rozpoczynamy Wielki Post, czas postu, pokuty, modlitwy i nawrócenia. 40 dni w czasie których podejmujemy umartwienia i wyrzeczenia, ale też 40 dni szczególnej pobożności, wyrażonej choćby w nabożeństwach Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali. 7 tygodni bez śpiewów Alleluja i Chwała na wysokości Bogu
Wszystkie te praktyki nie miałyby sensu bez „wielkiego finału”, jakim jest Triduum Paschalne i Niedziela Zmartwychwstania. My chcielibyśmy Was zaprosić do jeszcze jednej inicjatywy, która przygotuje nas wszystkich na Święta Wielkiej Nocy – dołączcie do scholi i pomóżcie nam przygotować Triduum w kościele oo. Zmartwychwstańców przy ul. Łobzowskiej w Krakowie. Rok temu w podobnym wpisie pisaliśmy:

Jest to kościół, w którym księża potrzebują świeckich, dają im przestrzeń i pokornie proszą o pomoc, gdyż czują, że sami niewiele zdziałają, po ludzku nie mają nic – nawet parafii, szczególnej uwagi, dobrego miejsca na mapie Krakowa.

Dziś, po roku wspólnych działań ponawiamy zaproszenie. Świątynia przy Łobzowskiej na pewno jest miejscem, w którym jej gospodarze z jednej strony dbają o Liturgię i jakość celebracji, a z drugiej otwierają się na pomoc świeckich i przyjmują ją z wdzięcznością.

Zatem zapraszamy serdecznie do współtworzenia czterogłosowej scholi, która przygotuje repertuar na Mszę Wieczerzy Pańskiej, Liturgię Męki Pańskiej i Wigilię Paschalną. Potrzebujemy śpiewaków do wszystkich głosów (sopran, alt, tenor, bas). W repertuarze znajdą się głównie pieśni tradycyjne w prostych opracowaniach oraz utwory znane ze śpiewników Niejpojęta Trójco. Terminy prób ustalimy po skompletowaniu scholi. W celu wysłania zgłoszenia prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Jeżeli chcesz poprowadzić śpiew w wybrany dzień Triduum Paschalnego jako dyrygent, dodatkowo wyślij wiadomość na adres a.kosecka-wierzejska@fundacjaincanto.pl.
Dużą pomocą dla nas będzie przekazanie tej informacji potencjalnie zainteresowanym znajomym.

  Imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Jakim śpiewasz głosem?

  SopranAltTenorBas

  W które dni możesz zaśpiewać?

  Czwartek - Msza Wieczerzy PańskiejPiątek - Liturgia Męki PańskiejSobota - Wigilia Paschalna

   


  Podziel się naszymi informacjami