19.12.2018

Zespół Fundacji coraz liczniejszy

Pod wszelkimi działaniami Fundacji kryje się cały zespół ludzi zaangażowanych w tworzenie tego dzieła. Bez współpracy i wzajemnej pomocy, mimo szczerych chęci, nie zdziałalibyśmy wiele. Kiedy w planach pojawiają się naprawdę duże wyzwania, a rąk do pracy zaczyna brakować, potrzebne jest wsparcie! Dlatego postanowiliśmy wziąć udział w jednej z edycji programów stażowych współorganizowanych przez Narodowe Centrum Kultury i zaproponować kilku osobom staż w inCanto. Otrzymaliśmy zgłoszenia od 12 młodych i pełnych zapału do pracy osób, a współpraca z każdą z nich zapowiadała się niezwykle obiecująco. Mimo, że bardzo byśmy chcieli dać szansę wszystkim chętnym, musieliśmy dokonać niełatwego wyboru. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych postanowiliśmy zaprosić do współpracy Magdalenę i Zuzannę. Obie są studentkami związanymi ze światem muzyki już od dawna. Mamy nadzieję, że razem stworzymy wiele dobrego!

Magdalena Jaworska studiuje muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pisze pracę magisterską poświęconą jednemu z osiemnastowiecznych kompozytorów i kopistów jasnogórskich. Podczas I edycji festiwalu Musica Divina była wolontariuszem odpowiedzialnym za opiekę nad zagranicznymi zespołami, a staż w inCanto traktuje jako nowe, ciekawe wyzwanie i cenną okazję do nauki. Jest miłośniczką opery, a także różnorodnych aranżacji folku i world music. W wolnym czasie chętnie wędruje po małopolskich lasach lub zasiada w fotelu z dobrą książką.


Zuzanna Kozłowska jest studentką krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie poznaje tajniki historycznego wykonawstwa muzyki dawnej. Gra na kilku instrumentach, śpiewa, a do tego zajmuje się muzyką ludową regionu, z którego pochodzi, czyli Augustowszczyzny i Suwalszczyzny. Członkini zespołów wokalnych i instrumentalnych, m. in. Cappelli Marialis i Voce Angeli. Pasjonuje się chorałem oraz muzyką średniowiecza i renesansu.

 

 

Podziel się naszymi informacjami