Jadwiga Rey

Jadwiga Rey


Menadżer sklepu Zachwyceni.online

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Instrumentalnym. Na co dzień pracuje jako nauczyciel gry na skrzypcach starając się zaszczepić w najmłodszych miłość do muzyki. Prowadzi również aktywną działalność artystyczną uczestnicząc w większych projektach orkiestrowych oraz koncertach kameralnych.
W fundacji odpowiada za działalność sklepu Zachwyceni.online. Zajmuje się realizacją zamówień, kontaktem z klientem oraz dba, aby strona funkcjonowała prawidłowo.
W życiu poszukuje piękna nie tylko w sztuce, ale także w otaczającej nas rzeczywistości, szarości dnia codziennego. Mól książkowy. Miłośniczka górskich wędrówek, a od niedawna wycieczek podwodnych. Nową pasją stało się nurkowanie.


j.rey@fundacjaincanto.pl


na zdjęciu Krzysztof Piotrowski - Koordynator pracy wolontariuszy

Krzysztof Piotrowski

Krzysztof Piotrowski


Koordynator pracy wolontariuszy

Absolwent Uniwersytetu Rolniczego i Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Chórzysta-amator, związany początkowo z Chórem Kolegiaty pw. Bożego Ciała w Bieczu, a obecnie z Chórem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zainteresował się muzyką dawną dzięki festiwalowi, który w ostatnich latach gości w Bieczu, jego rodzinnym mieście. To zamiłowanie udało się przekuć w skuteczną współpracę z Fundacją inCanto, dotyczącą festiwalu Musica Divina, przy którym jest obecny od pierwszej edycji.
Obecnie Krzysztof jest w Fundacji odpowiedzialny za koordynację działań związanych z wolontariuszami.
Zawodowo zajmuje się szeroko pojętym przetwarzaniem dużych zbiorów danych.


k.piotrowski@fundacjaincanto.pl


Justyna Stolarska

Justyna Stolarska


Specjalista ds. współpracy z Darczyńcami | Koordynator projektów | członek zarządu Fundacji inCanto

Z urodzenia krakowianka. Absolwentka wydziałów instrumentalnych Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Akademii Sztuki w Szczecinie. Certyfikowany project menager w metodyce Prince2, z Fundacją inCanto związana od 2020 roku. Swoje doświadczenie zdobywała od czasów licealnych, angażując się w inicjatywy muzyczne działające w ramach NGO, a później także w prace akademickich komisji stypendialnych i koordynację własnej pracy wolnego strzelca. Dzięki muzyce jeździ po Polsce, a także odwiedza różne kraje świata, grając koncerty i uczestnicząc w festiwalach.
W Fundacji zajmuje się koordynacją Festiwalu Rezonanse, poszukiwaniem nowych możliwości finansowania działań oraz czuwa, aby wieść o projektach Fundacji niosła się szeroko. Troszczy się także o relacje z Darczyńcami i wszystkimi, którzy na Fundację trafiają i chcą zostać na dłużej.
Najbardziej nie lubi monotonii i bezczynności, więc nieustannie stawia sobie w życiu nowe wyzwania. Interesuje się wszelkimi przejawami kultury, w której szuka przede wszystkim autentyzmu, piękna i historii ludzkich.


j.poprawska@fundacjaincanto.pl


Jadzia Mikołajczyk

Jadzia Mikołajczyk

Koordynator projektów

Od zawsze otoczona muzyką klasyczną. Już jako dziecko uczestniczyła w koncertach i audycjach dla dzieci organizowanych przez NOSPR i Polskie Radio. Poszła w ślady ojca kończąc klasę altówki w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Z rodzinną muzyczną tradycją zerwała dopiero na studiach. Od dwóch lat jest absolwentką Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Swą pracę dyplomową oparła po części na kosmograficznym dziele szwedzkiego duchownego z XVI wieku, Olausa Magnusa wykorzystując i tłumacząc jego fragmenty.

Praktyki w Fundacji są dla niej możliwością zdobycia nowego cennego doświadczenia oraz powrotem do środowiska muzycznego już nie jako artysta lecz organizator.

Prywatnie kiedy tylko może ucieka w góry. W każdym nowym miejscu skrupulatnie przegląda mapy w poszukiwaniu nowych szczytów do zdobycia. Zdarza jej się używać niezrozumiałych słów, jedne z jej ulubionych to rajzefiber czy maszkety.


Adrian Walczuk

Adrian Walczuk

Koordynator projektów

Student V roku filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył trzy lata Dominikańskiego Studium Filozoficzno-Teologicznego. W trakcie studiów był zaangażowany w działalność Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Beczka, w ramach którego prowadził studencką grupę Góra Dantego zajmującą się literacką i teologiczną analizą Boskiej Komedii.

Miłośnik klasycznej filozofii i teologii – szczególnie św. Tomasza z Akwinu i Jacka Woronieckiego OP. Lubi zarówno czytać, jak i pisać publicystykę chrześcijańską i nie tylko. Fan piłki nożnej, nie rozstaje się z rowerem.


Anna Janeczko

Anna Janeczko


Manager sprzedaży | Specjalista ds. organizacji | członek zarządu Fundacji inCanto

Absolwentka Kulturoznawstwa ze specjalnościami w zakresie: mediów, zarządzania kulturą i public relations oraz komunikacji międzykulturowej. Doświadczenie zdobywała w działach promocji i marketingu w krakowskich instytucjach kultury. W codziennej pracy zajmuje się m.in. promocją i organizacją wydarzeń kulturalnych oraz obsługą stron internetowych i mediów społecznościowych Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.
W Fundacji inCanto zajmuje się sklepem internetowym – czuwa nad jego sprawnym funkcjonowaniem i realizacją zamówień, wspiera zespół w zakresie organizacji wolontariatu, działań promocyjnych i wydarzeń.
Miłośniczka teatru i górskich wędrówek.


a.janeczko@fundacjaincanto.pl


Szczepan Kasiński

Szczepan Kasiński


Specjalista ds. fundraisingu i rozwoju | członek Rady Nadzorczej Fundacji

Codziennie zmienia świat na lepsze, pomagając organizacjom pozarządowym działać lepiej i skuteczniej przekonywać Darczyńców do otwierania serc i portfeli. Uwielbia tworzyć i opowiadać dobre historie o tym, jak świat staje się piękniejszy dzięki drobnym, ale cennym krokom wykonywanym wspólnie.
Jest pasjonatem i praktykiem trudnej sztuki fundraisingu i nieustannej zmiany organizacji, dlatego w fundacji troszczy się o Darczyńców i na każdym kroku szuka nowych ścieżek rozwoju. Wierzy, że piękno wciąż jest na świecie, tylko trochę się ukryło, dlatego pomaga je wydobywać.
Pasjonat wszystkiego co da się przeczytać, spoglądający ze szczególnym sentymentem na polską fantastykę i mądre książki o rozwoju biznesu.Agnieszka Kosecka-Wierzejska

Agnieszka Kosecka-Wierzejska


Redakcja merytoryczna

Z wykształcenia biolog, z zamiłowania muzyk. Zainteresowana głównie sakralną muzyką wokalną od chorału i pieśni tradycyjnej po polifonię chóralną. Od lat związana z dominikańskim środowiskiem muzycznym. Współpracowała z Fundacją Dominikański Ośrodek Liturgiczny, angażując się głównie w projekty muzyczne, przede wszystkim w organizację Warsztatów Muzyki Niezwykłej. Współtworzyła również pierwszą edycję Festiwalu Muzyki Niezwykłej. Obecnie na stałe śpiewa w kameralnych zespołach Lege Artis i Sancta Trinitas. Uczestniczyła w licznych projektach i warsztatach chóralnych. Jako muzyk gościnny wielokrotnie współpracowała z zaprzyjaźnionymi krakowskimi chórami. Brała udział w nagraniach płyt Lege Artis i FDOL. Zajmuje się także komputerową edycją i składem materiałów nutowych.
Oprócz muzyki lubi gotować, w kuchni łączy polską tradycję z włoską finezją.
Żona Daniela, mama Tobiasza i Wiktora.
W Fundacji inCanto zajmuje się redakcją stron internetowych, tekstów na potrzeby projektów i publikacji oraz researchem. Wspomaga organizację wydarzeń fundacyjnych.


a.kosecka-wierzejska@fundacjaincanto.pl


Daniel Wierzejski

Daniel Wierzejski


Specjalista ds. muzycznych

Muzyk (chórzysta), muzykolog, krytyk muzyczny, webmaster. Absolwent Edukacji Muzycznej w krakowskiej Akademii Muzycznej, studiował też Teorię muzyki oraz Muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Uczestniczył w kursach mistrzowskich u wybitnych śpiewaków: Marcela Peresa, Divny Ljubojević, Patrizii Bovi.
Jako chórzysta występował z licznymi zespołami muzycznymi: Sancta Trinitas, Kantorei Sankt Barbara, Lege Artis, Ocvocetto. Współtworzy od początku istnienia Towarzystwo Śpiewacze Kraków oraz grupy wokalne jak: Vigilantes i San Clemente wykonujące głównie chorał gregoriański oraz pieśni tradycyjne.
Autor licznych recenzji, relacji koncertowych, esejów muzycznych publikowanych w polskiej prasie muzycznej, a także publikacji naukowych poświęconych muzyce polskich kompozytorów XX wieku. Od kilku lat swoje zainteresowania badawcze skierował w stronę muzyki sakralnej, w szczególności liturgicznej (zarówno chorału gregoriańskiego, dawnej polifonii, dawnych pieśni religijnych).
Od 2017 roku rozwija własną mikroagencję interaktywną StronyART, realizującą m.in. Ensemble Project wspierający artystów-muzyków poprzez promowanie ich twórczości za pomocą narzędzi multimedialnych oraz Internetu.


d.wierzejski@fundacjaincanto.pl


Marta Serwińska

Marta Serwińska


Dyrektor Zarządzający | członek zarządu Fundacji inCanto

W pracy najbardziej lubi zarządzać projektami, dlatego przez ostatnie lata pełniła rolę project managera w korporacji. Swoje zacięcie historyka łączy z pasją i determinacją do działania ideowego. Zaraża innych sposobami na skuteczne zarządzanie czasem, które z upodobaniem stosuje. W 2017 roku współorganizowała Festiwal i Warsztaty Muzyki Niezwykłej odpowiadając m.in. za przygotowanie wniosków o dofinansowanie do instytucji publicznych.
W fundacji odpowiada za sprawy administracyjne, kadrowe i wszystkie te, które wymagają cierpliwości do urzędów. Jest też niezastąpiona w czuwaniu nad harmonogramem prac i kalendarzem wydarzeń. Wraz z innymi odpowiada za strategię rozwoju fundacji.
Uwielbia podziwiać piękno wiecznych piór – sama ma kilka ciekawych w kolekcji. Całkiem dobrze zna się na perfumach, nie tylko damskich. Ostatnio odkrywa w sobie pasję do rowerowych wycieczek po Polsce.


m.serwinska@fundacjaincanto.pl