28.11.2023

Nowe komputery i sprzęt biurowy – zobacz co się u nas zmieniło!

Nowe komputery i sprzęt biurowy – zobacz co się u nas zmieniło!

Pewnie większość z Was nie wie, że aż do tego roku pracowaliśmy w inCanto na swoich prywatnych komputerach. Kiedy 6 lat temu otwieraliśmy Fundację nie mieliśmy żadnej alternatywy. Z czasem nasz sprzęt biurowy mocno się zestarzał i zaczął sprawiać coraz więcej kłopotów – na pewno znacie z doświadczenia ten moment, kiedy bardziej niż pracą zajmujecie się walką ze sprzętem i jak bardzo to może frustrować i ograniczać. Bardzo chcieliśmy się rozwijać, a wyposażenie naszego biura, zamiast dobrze służyć, zaczynało być obciążeniem.

Dlatego, równo 12 miesięcy temu, pod koniec listopada 2022 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu nowego sprzętu w programie ministerialnym Infrastruktura kultury. Przygotowywaliśmy go kilka dni, dokładnie sprawdzając parametry techniczne komputerów i innych sprzętów. Chcieliśmy nie tylko zdobyć podstawowe narzędzia pracy (komputery, niszczarka i urządzenie wielofunkcyjne), ale również podnieść standard naszej pracy i bezpieczeństwa danych. Stąd w naszym wniosku znalazły się takie pozycje jak klucze zabezpieczające logowanie.

Wiosną dowiedzieliśmy się, że otrzymamy dotację w wysokości 25 000 złotych! Umowę podpisaliśmy kilka miesięcy później – 21 września, a ostatnie elementy wyposażenia dotarły do nas właśnie dzisiaj!

Program Infrastruktura kultury to jeden z nielicznych, w ramach którego można się starać uzyskać dofinansowanie zakupu tzw. środków trwałych – czyli wszystkiego, co służy do codziennej pracy, a nie realizacji krótkoterminowych działań. Celem programu jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, a więcej informacji o jego zasadach można znaleźć na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakup został wsparty z Funduszu Promocji Kultury (Program MKiDN Infrastruktura Kultury 2023) w ramach projektu „Skuteczniej i bezpieczniej zakup sprzętu biurowego i komputerowego wraz z kluczami zabezpieczającymi”.

Kwota dofinansowania: 25 000,00 zł
Całkowity koszt projektu: 34 522,85 zł.

Podziel się naszymi informacjami