Chór

Canticum Amicorum (Pieśń Przyjaciół)

Mieszany chór kameralny powstały w 2018 r. Łączy amatorów i zawodowych muzyków pod batutą Ernesta Pikulskiego. Wykonuje dawne i współczesne utwory sakralne (m. in. W. A. Mozarta, M. Gomółki, P. Bębenka, M. Kramarza). Nawiązuje współpracę z różnymi instytucjami kultury oraz wspólnotami religijnymi.
Dlaczego Canticum Amicorum?
Canticum – ponieważ „Kto śpiewa dwa razy się modli”. – Inspiruje nas piękno Boga – mówią chórzyści. – Na każdej próbie modlimy się o to, abyśmy umieli je dostrzegać, a przez nasz śpiew coraz pełniej dzielić się nim z innymi. Muzykę sakralną, zarówno klasyczną, jak i współczesną, wykonujemy z nadzieją, że naszych słuchaczy poruszy ona równie mocno, jak nas samych.
Amicorum − ponieważ jesteśmy miłośnikami muzyki i śpiewu, a także przyjaciółmi dla
siebie nawzajem. Spędzamy ze sobą czas na próbach i poza nimi. Pragniemy rozwijać się nie tylko w jak najpiękniejszym wykonywaniu muzyki, ale również w budowaniu relacji ze sobą nawzajem i z naszymi słuchaczami. Chcielibyśmy, aby na naszych koncertach każdy poczuł się jak wśród przyjaciół.
Mecenasem chóru jest Fundacja InCanto. Próby chóru Canticum Amicorum odbywają się we wtorki i czwartki w Klasztorze oo. Bernardynów przy ul. Bernardyńskiej 2.
Informacje na temat chóru można znaleźć tu: link