Daj się zachwycić!

Wesprzyj naszą misję ⋅ Twórz społeczność

Wesprzyj naszą misjęTwórz społeczność

Twoje wsparcie jest dla nas kluczowe!

Jeśli nasza misja jest dla Ciebie istotna i podoba Ci się sposób, w jaki ją realizujemy, prosimy – przekuj swój zachwyt w działanie i pomóż nam zbudować trwałe podstawy utrzymania Fundacji i jej najważniejszych projektów.

Liczy się każda złotówka, ale największą moc ma wsparcie regularne.

Możesz nas także wesprzeć ustawiając zlecenie stałe lub robiąc jednorazowy przelew bankowy na dane:

Fundacja inCanto
pl. Gen. Sikorskiego 3/4
31-115 Kraków

Wsparcie działań statutowych Fundacji
Nr konta: 68 1870 1045 2078 1071 5102 0001
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Wsparcie organizacji festiwalu Musica Divina
Nr konta: 14 1870 1045 2078 1071 5102 0003
Tytuł przelewu: Darowizna na festiwal Musica Divina

Wsparcie organizacji Festiwalu Rezonanse
Nr konta: 03 1870 1045 2078 1071 5102 0007
Tytuł przelewu: Darowizna na Festiwal Rezonanse

Na co przeznaczymy Twoje pieniądze?

Roczny budżet Fundacji składa się z trzech głównych obszarów:

1. Kosztów stałych Fundacji – utrzymania biura, obsługi księgowej, pensji pracowników, mniejszych projektów.
To podstawa bez której nie moglibyśmy funkcjonować.
2. Kosztu organizacji festiwalu Musica Divina.
3. Kosztu organizacji Festiwalu Rezonanse.

Do Ciebie należy decyzja, który z tych obszarów wybierzesz jako cel swojej darowizny! Jeżeli zdecydujesz się wspierać nas regularnie, możesz także wybrać do której społeczności Darczyńców chcesz dołączyć.

Jakie cele finansowe sobie stawiamy?

Wytrwale dążymy tego, aby stopniowo uniezależnić działalność Fundacji od wsparcia publicznego i prowadzić jej projekty przede wszystkim dzięki wsparciu Darczyńców oraz wpływów z działalności gospodarczej. Ten cel to nie fanaberia, ale paląca potrzeba od której zależy stabilność naszego codziennego funkcjonowania.

Żeby w 100% zrealizować ten cel, powinniśmy miesięcznie zbierać na wszystkie obszary naszej działalności 53 020,00 zł.

Zobacz jak nam idzie w tym miesiącu:

Koszty stałe

Musica Divina

Rezonanse

mamy:

1570 zł

8950 zł

250 zł

potrzebujemy:

20 979 zł

21 213 zł

10 828 zł

procent sukcesu:

7.48%
7.4%
14.5%

Jak możesz pomóc nie wydając pieniędzy?

Zobacz przykłady tego, co możemy zrobić dzięki Twojemu wsparciu:

Odpowiedzi na Twoje pytania

Z czego Fundacja finansuje swoją działalność?

 • Fundacja może działać w trybie codziennym dzięki hojnemu wsparciu dwójki naszych serdecznych Przyjaciół, którzy od samego początku istnienia Fundacji przekazują corocznie znaczącą sumę na podstawowe funkcjonowanie organizacji, a także nieodpłatnie udostępnili nam swoje mieszkanie na siedzibę inCanto.
 • Drugim, równie istotnym filarem są regularne darowizny kilkudziesięciu indywidualnych osób, dla których nasze cele, misja i sposób jej realizacji są istotne i ważne.
 • Trzeci filar to działalność gospodarcza – Fundacja prowadzi sklep www.zachwyceni.online, w którym można znaleźć przede wszystkim unikatowe płyty i książki o muzyce, w tym te wydane przez Fundację. Działalność sklepu bezpośrednio zasila instytucję.
 • Czwartym, najbardziej chwiejnym i zawodnym filarem budżetu Fundacji jest wsparcie publiczne. Co roku składamy kilkanaście wniosków do różnych instytucji publicznych oraz fundacji korporacyjnych. Tylko niewielki procent z nich przynosi nam granty, najczęściej opiewające tylko na niewielką część wnioskowanej kwoty. Od tego sposobu finansowania pragniemy się jak najszybciej uniezależnić.

Dlaczego wsparcie regularne jest tak ważne?

Działanie w Fundacji polega na nieustannym wybieganiu w przyszłość – większość naszych inicjatyw poprzedzają miesiące pracy organizacyjnej, merytorycznej, administracyjnej. Wsparcie regularne daje przede wszystkim stabilność finansową – możliwość planowania, gospodarnego zarządzania budżetem i efektywnej codziennej pracy nad prowadzonymi projektami, bez nieustannego myślenia o przetrwaniu. Chroni także duże projekty, jak Musica Divina, czy Festiwal Rezonanse przed drastycznymi zmianami programowymi i stratami wizerunkowymi.


Co zyskasz wspierając regularnie?

 • Wspierając regularnie stajesz się przede wszystkim mecenasem muzyki. Umacniasz rolę kultury wysokiej w życiu społecznym, sprawiając że wydarzenia jak Musica Divina czy Festiwal Rezonanse mogą się odbyć. Masz też wpływ na promowanie najlepszych wzorców i kształtowanie gustów muzycznych. Przyczyniasz się do tworzenia wysp piękna wśród powszechnej bylejakości.
 • Stajesz się także częścią ważnej społeczności. Dbamy, aby utrzymywać kontakt z naszymi Zachwyconymi i Patronami, dlatego raz w roku organizujemy dla nich specjalne spotkanie. To okazja by poznać się z nami i innymi osobami, którym misja Fundacji inCanto jest bliska.
 • W zależności od celu wsparcia, odwdzięczamy się także naszym regularnym Darczyńcom dostępem do niepublikowanych treści, nagraniami z koncertów, imiennymi zaproszeniami na festiwal Musica Divina czy upominkami festiwalowymi.

Kim są Zachwyceni, a kim Patroni?

Zachwyceni to regularni darczyńcy Fundacji inCanto, którzy wspierają jej szeroko rozumianą działalność statutową i codzienne funkcjonowanie. Zachwyceni mają dostęp do specjalnej grupy na Facebooku, otrzymują zaproszenia do strefy VIP na festiwalu Musica Divina, książkę programową festiwalu, a także 15% zniżki do sklepu Zachwyceni.online, która obejmuje produkty wydane przez Fundację inCanto.

Patroni Musica Divina (i odpowiednio Rezonansów) wspierają pokrycie kosztów związanych bezpośrednio z organizacją festiwali, a tym samym wprowadzają w życie ideę Festiwalu Społecznego – czyli niezależnego – utrzymującego się przede wszystkim z darowizn prywatnych osób. Patroni uzyskują „nagrody” w zależności od progu wsparcia na który się zdecydują.
Wszystkie szczegóły znajdziesz klikając w poniższy przycisk:


Dlaczego uniezależnienie się od wsparcia publicznego jest tak ważne?

Działalność Fundacji wyrosła wokół festiwalu Musica Divina, który organizujemy nieprzerwanie od 2018 roku. Każda kolejna odsłona tego wydarzenia oznacza dla nas rozpoczęcie walki o pozyskanie środków na jego kontynuację niemalże od nowa. Wynika to przede wszystkim z zasad rządzących większością grantów publicznych – kryteria ich rozdzielania są niejasne, zazwyczaj przyznaje się je w trybie jednorocznym, a ich otrzymanie jest obarczone ogromną niepewnością. Od 2021 roku w tej „loterii” bierze udział także Festiwal Rezonanse.
Choć nieustannie się uczymy, doskonalimy, szukamy nieszablonowych rozwiązań i składamy wiele wniosków o dofinansowanie, nie mamy wpływu na to, że część z nich jest odrzucana, wyniki konkursów publikowane są z ogromnym opóźnieniem (wynoszącym czasami nawet kilka miesięcy), a jeśli już uda nam się pozyskać dofinansowanie, wypłata gwarantowanych środków przeciąga się do granic możliwości. To już kolejny rok naszego uczestnictwa w niepewnej grze, na którą zaczyna brakować nam sił.


Co dokładnie składa się na miesięczne koszty utrzymania Fundacji i jej największych projektów?

Miesięczny koszt funkcjonowania Fundacji to 20 979,56 zł. Na tę kwotę składają się:

 • 2500 zł – koszty stałe: czynsz, media, materiały biurowe,
 • 850 zł – budżet prowadzenia małych projektów w ciągu roku – spotkań, kameralnych koncertów itp.
 • 17 629,56 zł – koszt brutto zatrudnienia 4 pracowników, którzy przez cały rok pracują w Fundacji.

Miesięczne kwoty potrzebne na festiwale Musica Divina i Rezonanse wynikają z podziału budżetu każdego z tych przedsięwzięć na 12 miesięcy.
Budżet festiwalu Musica Divina, bez kosztów pracowników, wynosi 254 561,50 zł.
Budżet Festiwalu Rezonanse, bez kosztu pracowników, to 129 925,98 zł.

W tych kwotach zawierają się honoraria artystów, transport, oraz zakwaterowania z wyżywieniem, honoraria współpracowników – oświetleniowców, konferansjera, fotografa i ekipy wideo, wynajmu instrumentów, materiałów promocyjnych, zwrotów za media, kosztów administracyjnych i księgowych


Wpłaciłem, ale nie widzę progresu w zbiórce. Jak często aktualizowany jest licznik wpłat?

Po wpłacie przez system płatności online, licznik zaktualizuje się po kilku minutach automatycznie. Wpłaty przekazywane wprost na konto będą dopisywane do miesięcznego zestawienia dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki.

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Napisz do nas!

  Imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Uwagi