Wyjazd weekendowy21-23 stycznia 2022

Słuchowisko 2022

Od wielu miesięcy nie możemy spotykać się w biurze Fundacji na kameralnych muzycznych wydarzeniach. Z bólem serca zakończyliśmy cykl cameraINcanto, nie mamy też możliwości by kontynuować spotkania o Biblii w muzyce.

Z tej tęsknoty za spotkaniami i za kontaktem z muzyką w kameralnej przestrzeni zrodził się pomysł na Słuchowisko – weekendowy wyjazd w odległe od jakiegokolwiek miasta miejsce, w którym razem z Wami oddamy się słuchaniu: koncertów, prelekcji i… siebie nawzajem. Chcemy dać sobie i wszystkim chętnym czas na długie rozmowy, wspólną radość ze spotkania, muzykę na żywo w bardzo intymnej i przytulnej odsłonie, nasycenie się pięknem przyrody i pięknem sztuki.


Dokąd wyjeżdżamy?


W Beskid Niski! A konkretnie do schroniska Hajstra w Hucie Polańskiej. Wybór miejsca nie jest przypadkowy – uwielbiamy Podkarpacie i jego kulturowe i przyrodnicze walory. Miejsce gwarantuje ciszę i gościnny klimat. Odpowiada też potrzebom programu, który zaplanowaliśmy.


Kiedy odbędzie się Słuchowisko?


Witamy się na miejscu w piątek, 21 stycznia po południu (ok 15:00), a żegnamy w niedzielę, 23 stycznia, po obiedzie.


Jak spędzimy ten czas?


Hasłem-kluczem programu Słuchowiska jest „dla chętnych”. Zatem to Wy decydujecie, w którą proponowaną przez nas aktywność się włączacie. Głównym celem wyjazdu jest odpoczynek, mający oczyścić głowę i skłonić do myślenia o tym, co w codziennym zabieganiu rzadko bywa uchwytne. Chcemy również wspólnie przeżywać muzykę i dzielić się wzajemnie tym, co istotne.

Plan na piątek


Zaczniemy mocno i z przytupem! Po wspólnej kolacji będziemy kolędować po Podkarpacku wraz z Kolędnikami z Przemyskiego PogórzaPawłem Iwanem i zaproszonymi przez niego muzykami. Kolędowanie będzie miało formę na poły koncertu, na poły wspólnego muzykowania, a kto wie – może nawet potańcówki? W każdym razie będzie to kolędowanie co się zowie – tradycyjne, jak dawniej – nie zapomnijcie więc o szczodrokach, czyli datkach dla muzykantów!

Plan na sobotę


Rozpoczniemy jutrznią (oczywiście „dla chętnych”), a po niej damy sobie czas na spacery i nacieszenie się otoczeniem. Liczymy na śnieżną zimę i piękne widoki!
Po obiedzie będzie czas na rozmowę wokół filmu Why Beauty Matters Rogera Scrutona. Zastanowimy się wspólnie, czy tradycyjne pojmowanie sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki, rzeczywiście jest szansą na przywrócenie należnego miejsca sacrum w życiu człowieka. Do dyskusji będą zaproszeni wszyscy, ale kilka ważnych pytań zadamy o. Lucjanowi Bartkowiakowi CR i innym zaproszonym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie na Słuchowisko (Kto dokładnie to będzie, dowiecie się już wkrótce).

Wieczorem wysłuchamy utworów Tomása Luisa de Victorii w nietypowym opracowaniu: na głos i lutnię – wystąpi duo Perlas de Victoria (Maria Klich & Adam Nowakowski). W koncercie nie zabraknie również świątecznych akcentów.

Plan na niedzielę


Dla chętnych jutrznia, a po niej śniadanie i dłuższa rozmowa przy kawie – takiego czasu najlepiej nie planować – po dwóch poprzednich dniach z pewnością wiele wątków pozostanie niedomkniętych, chcemy też mieć czas na rozmowy w podgrupach i zawieranie nowych znajomości. Po mszy świętej odprawionej w pobliskim uroczym kamiennym kościółku i po świątecznym obiedzie ruszymy w drogę do domu.


Do kogo adresujemy Słuchowisko?


Zapraszamy wszystkich, którym dobrze zrobi taki inspirujący czas spędzony z dala od miasta. Będzie nam szczególnie miło gościć Patronów Musica Divina, Zachwyconych (Darczyńców Fundacji inCanto), Wolontariuszy. Jednak równie serdecznie zapraszamy tych, dla których to będzie pierwszy kontakt z Fundacją i którzy chcą poznać bliżej ludzi, którzy ją prowadzą i środowisko, które tworzy się wokół niej.


Jakie są koszty?


Dzięki hojności naszych Darczyńców, a konkretnie wszystkich, którzy zdecydowali się w tym roku odpisać 1% podatku dochodowego na naszą rzecz, część artystyczna Słuchowiska nie jest odpłatna dla uczestników (no… może z wyjątkiem szczodroków dla kolędników – pamiętajcie!).
Musimy jednak pokryć koszty pobytu w Hajstrze, które obejmują nocleg i wyżywienie przygotowane specjalnie dla nas z pysznych, regionalnych produktów.
Koszt uczestnictwa dla osoby dorosłej wynosi 400 zł
Dla dzieci powyżej 3 roku życia: 340 zł.

21-23 stycznia 2022

Huta Polańska 1

Ważne pytania wraz z odpowiedziami


Jak można się zapisać?

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz, który znajduje się na tej stronie, pod sekcją pytań i odpowiedzi. Prosimy o wypełnienie wszystkich danych osobowych, które umożliwią nam kontakt z Wami. Klikając z przycisk Prześlij zgłoszenie zostaniecie przekierowani do strony bramki płatniczej Dotpay. Zgłoszenie jest ważne po wpłynięciu płatności. Potwierdzenie wyświetli się po zatwierdzeniu przelewu.

Jaki jest standard pokoi? Jak będzie wyglądało zakwaterowanie?

Nastawiamy się na klimat schroniska, bez wysokiego standardu hotelowego. Pokoje są różne – ośrodek może pomieścić 42 osoby w podziale na pokoje dwu, trzy i wieloosobowe. Będziemy przydzielać pokoje w miarę napływających zgłoszeń i konsultować naszą propozycję z Wami.

Czy warto przyjechać z dziećmi?

Tak. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Na czas wydarzeń wymagających ciszy i skupienia zorganizujemy zajęcia dla najmłodszych w osobnym pomieszczeniu.

Czy można zabrać zwierzęta?

Tak. Hajstra jest przyjazna dla czworonogów. Przypuszczalnie dla żółwi i kanarków również.

Co trzeba ze sobą zabrać?

Na pewno przydadzą się ciepłe ubrania. Prosimy również zabrać ręczniki.

Czy wyjazd jest tylko dla osób zaszczepionych?

Nie. Przyjmujemy zgłoszenia również od osób niezaszczepionych, jednak obowiązują nas przepisy dotyczące limitów osób niezaszczepionych biorących udział w wydarzeniach kulturalnych, dlatego w formularzu zgłoszeniowym pytamy o to kto jest zaszczepiony. Serdecznie prosimy również o roztropność – i nie narażanie uczestników na kontakt z wirusem, o ile mamy powody przypuszczać, że takie ryzyko istnieje.

Do kiedy można zrezygnować z udziału i otrzymać zwrot opłaty?

Zgłoszenia wycofane do końca roku kalendarzowego będą skutkowały zwrotem wszystkich wpłaconych pieniędzy. Rezygnacje złożone do 6 stycznia zobowiązują nas do zwrotu połowy kwoty, a te złożone później będą oznaczały utratę wpłaconych środków. Chętnie jednak przyjmiemy na opłacone miejsce inną osobę, więc możliwe będą zamiany. (Między nami mówiąc, żeby wyjazd nie okazał się dla nas finansową katastrofą potrzebujemy ok. 30 zgłoszeń. Stąd bardzo prosimy o przemyślane decyzje.)

Zdjęcia dzięki uprzejmości Gospodarzy schroniska Hajstra w Hucie Polańskiej