6.06.2023

Otwieramy się!

Otwieramy się!

Żeby przypomnieć sobie kiedy odbył się ostatni wykład lub koncert w siedzibie Fundacji musiałem mocno pogrzebać w archiwum aktualności na naszej stronie internetowej. 10 lutego 2020… Zatem na ponad dwa lata musieliśmy zawiesić ten obszar naszej działalności. A od samego początku regularne spotkania były solą całego pomysłu na Fundację. Najpierw cykl camera incanto, potem serie wykładów z Michałem Wilkiem i kilkanaście kameralnych spotkań z muzyką na żywo. Nareszcie możemy do tego wrócić!

Wszystko za sprawą nieprawdopodobnej hojności naszych Przyjaciół. Zawdzięczamy im możliwość korzystania z przestrzeni w centrum Krakowa, która daje nam wspaniałe perspektywy. Znajduje się tu nasze miejsce do codziennej pracy, duża sala na wykłady, dyskusje czy kameralne koncerty, magazyn, a w przyszłości także sklep stacjonarny Zachwyceni.online. Jeszcze nie wszystko gotowe, ale już teraz chcemy Wam to nasze nowe miejsce pokazać i wspólnie się nim ucieszyć, zatem…

Otwieramy się!

I robimy to na bogato. Przed nami kilka dni spotkań, świętowania, rozmów i muzyki. Serdecznie zapraszamy wszystkich, których znamy, którzy znają nas, a także tych, którzy dopiero chcą nas poznać, na plac Generała Sikorskiego 3/4 między 22 a 24 czerwca.

Oto, co przygotowaliśmy:

22 czerwca

17:00 – przedpremierowa projekcja filmu Taivo
17:30–18:00 – przerwa na herbatę i swobodne rozmowy
18:00 – koncert Marii Klich (śpiew) i Justyny Grabowskiej (portatyw) z najnowszym programem duetu Statera czyli równowaga

Artystki wezmą słuchaczy w podróż, która rozpocznie się w XII-wiecznym Paryżu, a zakończy w XV wieku na ziemiach polskich. Wykonają własne opracowania utworów Leoninusa i Perotinusa, Guillaume’a de Machaut, Laudario di Cortona, Landiniego i Piotra z Grudziądza.

23 czerwca

17:00 – przedpremierowa projekcja filmu Taivo
17:30–18:00 – przerwa na herbatę i swobodne rozmowy
18:00koncert CODA Quartet, Fantastic Four, Venti Cordi i Magic Octet – studenci NOR59 Stryke Institutt w Oslo

Młodzi muzycy zaprezentują fragmenty kwartetów L. van Beethovena, S. Prokofieva, A. Dvořáka, E. Griega, a także części kwintetu F. Schuberta oraz oktetu G. Enescu.

Koordynacja i słowo – Stefan Plewniak

24 czerwca

10:00 – przedpremierowa projekcja filmu Taivo
10:30 – wykład Michała Wilka Apokalipsa jako opis liturgii niebiańskiej
13:00 – spotkanie z Patronami Musica Divina i Zachwyconymi Fundacji inCanto

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się naszymi informacjami